Для українських пенсіонерів уряд готує новий сюрприз. Після проведення реформи, з'являться нові правила: передбачається, що в Україні не вийде одночасно отримувати пенсію і працювати.

"У всьому світі діє правило - або пенсія, або зарплата, - пояснює міністр соціальної політики Андрій Рева. - Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило - або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більше. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш".

Міністр попередив, що якщо роботодавці будуть оформляти пенсіонерів неофіційно, то це буде каратися штрафами.

"Штраф - 320 000 гривень. Будь ласка. Можна не оформляти", - іронічно зауважив міністр.

Популярні новини зараз

"Креативно, але не гігієнічно": у київському ресторані відвідувачам дозволили лежати поруч з їжею

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Даша Квіткова поскаржилася на втому, поки Микита Добринін "прохолоджується" в Одесі

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Показати ще

Які нововведення передбачає пенсійна реформа?

Насамперед буде введено автоматичну норму про щорічний перерахунок пенсій для захисту від інфляції: з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% від зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% від індексу споживчих цін.

По-друге, закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу; при стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки; якщо стаж "не дотягує" до 15 років - до 65 років, а ті люди, у яких зовсім немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років, а розмір допомоги буде визначатися, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Також Знай.uа писав, в Україні спростили порядок перерахунку пенсії деяким категоріям осіб. Про це повідомили в прес-службі Пенсійного фонду. Так, згідно з постановою правління Пенсійного фонду від 18 травня 2018 року № 10-1 перерахунок пенсії буде здійснено пенсіонерам двох категорій.

Як повідомляв портал Знай.uа прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час презентації звіту уряду за перше півріччя гордо заявив, що середній розмір пенсії в Україні виріс на 35% і тепер становить 2562 гривні.