Черговим сюрпризом для українських пенсіонерів від уряду стануть нові правила із отримання виплат: зокрема, одночасно не можна буде отримувати пенсію і працювати.

"Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило — або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більшою. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш", - пояснює міністр соціальної політики Андрій Рева.

Які ж нововведення передбачає пенсійна реформа?

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Перш за все буде введено автоматичну норму про щорічний перерахунок пенсій для захисту від інфляції: з урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менше, ніж на 50% від зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% від індексу споживчих цін.

По-друге, закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить нові вимоги до страхового стажу: для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу; при стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки; якщо стаж "не дотягує" до 15 років — у 65 років; водночас люди, у яких зовсім немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років, а розмір допомоги визначатиметься, виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.

Усі нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться на один рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, із 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Один рік стажу коштує 16 тисяч 896 грн. Можна купити до п’яти років стажу, п’ять років обійдуться потенційному пенсіонеру в 84 тисячі 480 грн.

І чи не найголовніше — розмір пенсії кожного громадянина України, відповідно до закону, розраховуватиметься за формулою: Розмір пенсії = Сз х ІКЗ х Кс, де Сз — розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії, ІКЗ — індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.

Базова середня зарплата для розрахунку пенсій становиме 3 тис. 764, 6 грн., що майже втричі більше, ніж до реформи — 1 тис. 197 грн. Мінімальний розмір пенсії встановлений на рівні 1 тис. 452 грн., що на 140 грн. більше, ніж було до ухвалення закону. Також у рамках закону скасовано 15-відсоткове зменшення пенсій для 500 тис. працюючих пенсіонерів.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що вже в перших числах липня український уряд має вжити спроби визначитися з підвищенням суми мінімальної зарплати.