В Польщі на даний момент працює один мільйон українців. При цьому лише 300 тисяч чоловік зареєстровані в пенсійній системі. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції.

"Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (загальнообов'язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч", - заявив міністр.

Рева уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема. Люди відправляються в Польщу ніби у відрядження, проте отримавши там дозвіл на роботу, в Україні його звільняють, а там він не реєструється.

"Оскільки він там страхові внески не сплачує, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну - він ні там не має права на пенсію, ні тут", - резюмує він.

В Україні ж спостерігається брак фахівців. В першу чергу, повідомляє Рева, відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів. При продовженні тенденції виїзду за кордон, незабаром буде спостерігатися нестача кадрів, навіть некваліфікованих.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Міністр стверджує, що процес сезонної трудової міграції втягнуто близько 7 мільйонів українців. Постійно при цьому за кордоном працює 3,2 млн осіб.

"Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна - на 19%. За перші п'ять місяців [цього року] номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна - на 11%", - підсумував міністр.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" польські чиновники знову згадали " не злим тихим словом українських заробітчан. Так, після переговорів у форматі "Вишеградська група+Австрія" польський прем'єр Матеуш Моравецький розповів, що Польща рятує Євросоюз від напливу українських мігрантів.

Політик упевнений, що його країна знижує так зване міграційне напруга в східній Європі, беручи велика кількість біженців з України, Середньої Азії та Чечні.