Валютні розпродажі Нацбанку почали давати плоди. За підсумками безготівкових торгів 17 серпня курс долара опустився на 3 копійки, і зафіксувався перед вихідними в рамках 27,75-27,77 грн./$.

Цю інформацію повідомив UBR.ua начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гріненко.

Нацбанку довелося зробити заяву з офіційною версією девальвації гривні і двічі вийти з продажем долара, щоб хоч трохи заспокоїти ситуацію на безготівкових торгах. Спочатку валюту заливали в анонімному режимі через Matching: 27,95 грн./$ центробанк продав близько $20 млн. А, коли чиновники зрозуміли, що цього недостатньо, то ще оголосили відкритий аукціон, і там долили на ринок ще $24,8 млн. (із запитаних $32,7 млн.), з курсом відсікання на рівні 27,92 грн./$.

Не самі величезні обсяги - на попередньому аукціоні, 14 серпня, НБУ віддав ринку $66,6 млн. Але сьогодні йому вистачило і цього. Оскільки експортери, які чекали декілька днів, нарешті вийшли на торги з великими продажами валюти під сплату квартальних податків.

"Дійсно, валютна пропозиція стало відчутно зростати. Тому разом з підтримкою від Нацбанку ринок зміг вийти на невелике зміцнення гривні", - запевнив Гриненко.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

Тим не менш продовжували тиснути на курс інші фактори:

"Сьогоднішня сесія повністю відповідала тренду останніх днів - гривня впевнено втрачала свої позиції під тиском комплексу негативних факторів, що сформували занадто високий попит на американську валюту. Спекулятивні розгойдування курсу, панічні настрої на готівковому ринку ніяк не піддаються регулюванню з боку НБУ", - прокоментував ситуацію директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Що Нацбанк

Нацбанківці навіть не намагатимуться на щось сильніше впливати. Без експериментів і додаткових випадів, начебто готівки інтервенцій, які їх попередники проводили у 2004 році в розпал Помаранчевої революції: тоді НБУ продавав навіть готівковий долар і возив його по країні своїми вантажівками.

Загострення пристрастей ще не той, і в центробанку навіть не замислюються про повернення нещодавно скасованих обмежень для міжбанку. Принаймні це сьогодні заявили UBR.ua.

"Ситуація, яка спостерігається на валютному ринку останнім часом, обумовлена збільшенням попиту на іноземну валюту через сезонні, ситуативні та психологічні фактори. У таких умовах Національний банк вважає, що введення адміністративних обмежень на валютному ринку поки не є адекватною реакцією на поточні тенденції", - авторитетно заявили UBR.ua у прес-службі Національного банку після консультацій з керівництвом.

Що з готівкою

В касах банків продовжували скуповувати долар пачками, так що наявний попит не переставав рости, і скоріше всього, буде продовжуватися в найближчі тижні. Охочих купити $100-200 небагато, зате вдосталь гривневих вкладників, які при продовженні договору вкладу міняють валюту вкладення. Частіше в долар перекладають всю суму депозиту. Звідси і великі суми придбання, і безперервний попит.

І це не може не впливати на готівкові курси, які сьогодні ставили нові рекорди. Якщо вчора максимальна вартість долара на продажу людям не піднімалася в Києві вище 28,05 грн./$, то сьогодні банки ставили вже 28,25 грн./$ (Правекс-банк), а небанківські фінустанови на моменті піднімали і до 28,50 грн./$. У регіонах банки дозволяли собі ціни на рівні 28,36 грн./$ (МетаБанк, Запоріжжя). Найнижча вартість готівкового "американця" - 27,85 грн./$ (Банк Південний, Банк інвестицій та заощаджень).

При цьому середні банківські розцінки на продаж перебували в широкому діапазоні - 27,90-28,10 грн./$: ПУМБ, ОТП Банк, Приватбанк, Альфа-Банк, Ощадбанк, Креді Агріколь Банк, Укргазбанк, Промінвестбанк, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк та ін.

Викуповували валюту у людей в рамках 27,10-27,90 грн./$.

Ціни готівкового ринку майже впритул слідували за міжбанком. Міняйли починали день в рамках 27,77-27,91 грн./$ після чого швидко підстрибнули до 27,82-28,08 грн./$. Але після того, як по міжбанку рознеслася новина про синхронні великі продажі експортерів і Нацбанку, люди стали рідше дзвонити баригам і замовляти валюту, і курс відкотився до 27,84-27,95 грн./$. А до вечора і зовсім просів до 27,82-27,90 грн./$.

Що далі

З понеділка фінансисти чекають продовження великих валютних продажів на міжбанку - під все ті ж квартальні податки, які будуть закриватися 20 серпня. Тому казначейства розраховують на спокійний старт міжбанку.

Як обвал російського рубля позначиться на курсі гривні і українському експорті

"Старт безготівкового ринку відбудеться, швидше за все, в рамках 27,70-27,80 грн./$. Валютні продажі ще можуть бути на високому рівні, і буде шанс на невелике зміцнення гривні, якщо не сильно буде відчуватися тиск з боку готівкового ринку", - припустив Юрій Гріненко.

У теж час в затяжну стабілізацію курсу гривні ніхто не вірить.

"Ми не бачимо серйозних факторів, здатних позитивно вплинути на курс нацвалюти на наступному тижні. Ймовірно, початок тижня буде більш спокійним, зважаючи на завершення періоду бюджетних платежів і нестачу гривні у компаній-гравців на безготівковому ринку. Але основний негативний тренд - паніка і зліт курсу долара на готівковому ринку продовжить свій негативний вплив на курс і, на нашу думку, тиск буде тільки посилюватися",- вважає Олег Курінний.

Він розраховує наступного тижня торгувати в рамках 27,50-27,80 грн./$.

"У понеділок не схоже, що зростання курсу відновиться, швидше за все, рух вниз отримає продовження, але сповзання курсу буде носити локальний характер. Глобальний тренд на зростання курсу долара залишається в силі", - сказав начальник управління дилінгових операцій Банку Південний Олег Ропяк.

Нагадаємо, що курс долара стрімко зростає.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", за останні півроку економічна ситуація в Україні не викликає оптимізму експертів.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що патріотично налаштовані жителі Туреччини оголосили флешмоб на підтримку національної валюти.