Експерт назвав кілька позитивних причин, які сприяли зміцненню курсу гривні, і вона стала лідером в списку валют. Про це розповів фінансовий аналітик Віталій Шапран, коментуючи новину про те, що гривня очолила список валют, які найбільш зміцнилися відносно долара, - передає Politeka.

Так, експерт назвав кілька причин зміцнення вітчизняної валюти. Перша – вдала цінова кон'юнктура на ринках зернових та олійних культур, сталі і залізної руди. Друга – сезонність. Експерт пояснив, що вже третій рік поспіль Україна збільшує залежність експорту від агробізнесу, тому сезонний фактор на тлі кліматичної специфіки відіграє все більшу роль. На літо гривня зміцнюється, взимку дешевшає.

"Головне – під час зміцнення гривні за останні 2 місяці золотовалютний резерв НБУ збільшив майже на 1 мільярд доларів, зараз він складає приблизно 7 мільярдів", – акцентував експерт.

Тому, як констатував Шапран, на сьогодні – наша "перемога" полягає у зростанні золотовалютного резерву, а рух курсу – це закони економіки.

Популярні новини зараз
Головне за 4 липня: Тіна Кароль повторила подвиг Лободи, Крим майже в Україні, Ані Лорак повернулася з ганьбою, а аеродром рашистів "все" Від Дмитра Медведєва йде дружина: все через невдалий суїцид путінської маріонетки Розповніла Ані Лорак повернулася, але знову промовчала про війну і зганьбилася: "Як дивитимешся в очі?" Ольга Сумська із сумом в очах розповіла про подію, що трапилась вперше з початку війни: "А відчуття таке, наче вчора"
Показати ще

Нагадаємо, українській гривні прогнозують істотне зміцнення найближчим часом. Про це розповів аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко. На думку експерта, у найближчі місяці гривня може продовжити зміцнюватися, курс національної валюти влітку 2018 року може пройти позначку в 25 гривень за долар. "Планка в 25 грн цілком досяжна в цьому році", — констатував Пархоменко.

Крім того, допускає зміцнення гривні до 25/1$ і член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран. Втім, така відмітка може і не бути пройдена, якщо Нацбанк виконає свою обіцянку щодо регулярного скуповування валюти.

Зазначимо, що напередодні НБУ заявив про плани покупки у другому кварталі 2018 року до $10 млн в день для поповнення своїх золотовалютних резервів, необхідних для погашення держборгу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що аналітики заговорили про швидке падіння долара