В Україні найближчим часом можуть запровадити валютні обмеження. Причина тому – зрив наступного траншу від МВФ. Принаймні, у цьому запевнив чинний керівник Нацбанку Яків Смолій.

Транш під питанням?

За його словами, в НБУ поки що намагаються розробити спеціальний план для нашої країни, але він може стартувати тільки у тому випадку, якщо Міжнародний валютний фонд не надасть наступний транш, повідомляє Politeka:

"Коли у нас запитували, що ви будете робити, якщо не буде програми співпраці з МВФ, ми озвучили, що у нас вже є кілька опрацьованих альтернативних сценаріїв і навіть продумані критерії, за якими ми будемо впроваджувати ті чи інші заходи в разі настання тієї або іншій ситуації", –підкреслив Смолій.

Кредитні програми МВФ

Популярні новини зараз
У Білорусі мають начати вибухати аеродроми: експерт радить дати зрозуміти Лукашенку ціну участі у війні Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення
Показати ще

Керівник НБУ додав, що оприлюднені ці критерії не будуть, так як це "внутрішні напрацювання", але якщо програма кредитування від МВФ зірветься, то українців можуть чекати валютні обмеження:

"Сподіваємося, що співпраця з Фондом триватиме, і нам не доведеться їх застосовувати, однак ми про це відкрито говоримо: у нас є критерії, в разі реалізації яких ми повинні будемо перейти до більш жорсткої монетарної політики і навіть, в крайньому випадку, розглянути можливість введення валютних обмежень. Четвертий перегляд програми і отримання п’ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені … Суто для проходження всіх процедур необхідно близько двох місяців. Тобто так, до осені це можливо ", - резюмував він.

Іноземна допомога Україні та боргові зобов'язання

Як відомо, 1 грудня 2017 року Україна перерахувала Міжнародному валютному фонду (МВФ) останній платіж у 2017 році на суму 169 мільйонів доларів. Таким чином загальна сума платежів, виплачена Києвом МВФ протягом року, склала 1,268 млрд доларів.

Переваги траншу МВФ

За даними Національного банку України, минулого року Україна одержала від МВФ один транш на суму 1 мільярд доларів, що відбулося в квітні 2017-го. Як відомо, в березні 2015 року МВФ відкрив для України чотирирічну програму EFF загальним обсягом 17,25 млрд доларів.

Розподіл іноземної допомоги

У вересні 2016 року Київ отримав від МВФ наступний транш у розмірі 1 млрд доларів, а останній транш в 1 млрд доларів було перераховано фондом у квітні 2017 року.

Дивіться: МВФ відмовився обговорювати наступний транш позики, бо Україна не виконує своїх зобов'язань

Як повідомляв портал "Знай.ua", розкрито подробиці таємних переговорів Порошенка із Путіним.