Україна нарешті ухвалила Антикорупційний суд,з чим нас привітала Венеціанська комісія. А о Міжнародний валютний фонд пообіцяв вивчити документ більш детально та найближчим часом дати йому оцінку.

7 червня, Верховна Рада схвалила закон про Вищий антикорупційний суд, в якому, за твердженням української влади, врахували вимоги Венеціанської комісії та Міжнародного валютного фонду.

"З великим задоволенням – навіть скажу, що з великою радістю я дізнався про схвалення Верховною Радою закону про Вищий антикорупційний суд", – йдеться у заяві президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Ухвалення закону він назвав важливим кроком для України, громадяни якої довго потерпають від корупції.

Популярні новини зараз

Бюджет-2022: Рада ухвалила найважливіший документ, хто з депутатів його не підтримав

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

В Україні виявили фальсифікат олії з рослинними жирами: у Держпродспоживслужбі попередили українців про небезпеку

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

Крім цього, керівник Венеціанської комісії закликав якомога швидше створити антикорупційний суд.

А ось МВФ висловився щодо ухваленого закону стриманіше. Фонд не поспішає вітати Київ й пообіцяв ретельно вивчити схвалений документ.

"Фахівці МВФ проведуть аналіз документу на предмет його відповідності домовленостям, досягнутим у контексті програми реформ, що підтримується МВФ", – йдеться у заяві постійного представника фонду в Україні Йоста Люнгмана.

Що нам дасть антикорупційний закон?

Один із основних пунктів закону - це предметна підсудність Вищого антикорупційного суду. Тобто, це справи, які він розглядатиме. Згідно з текстом розробленого проекту, це не усі злочини, підслідні Національному антикорупційному бюро. Натомість суд розглядатиме цілу низку злочинів, підслідних Нацполіції і Державному бюро розслідувань.

Повноваження суду, відповідно до законопроекту №7440, включатимуть розгляд корупційних злочинів у сфері обігу наркотиків, їх аналогів та зброї, проте не включатимуть брехню в деклараціях та відмивання коштів високопосадовцям.

Дивіться: Анктикорупційний суд та МВФ

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", народний депутат Ірина Геращенко зазначила, що Порошенко не задоволений роботою політиків, тому сьогодні всі повинні підтримати законопроект.

У той же час голова "Народного фронту" Максим Бурак повідомив на своїй сторінці в Facebook, що на засідання фракції прибув Арсеній Яценюк.

"Прийнято рішення про підтримку законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду відповідно до висновків Венеціанської комісії та інтересам України. Панель міжнародних експертів буде мати визначальне право у відборі чесних і непідкупних суддів. Звертаюся до всіх голів фракцій та груп проголосувати за це історичне рішення", — написав він.