В Україні зникла загроза колапсу на ринку мінеральних добрив. Хімічні підприємства групи Ostchem відновили свою роботу з виробництва сировини. Мова йде про ПАТ "Азот" (Черкаси), ПАТ "Рівнеазот" та ПАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПАТ "Аграрний фонд". Вищевказані заводи виготовляють понад 80% пропозиції на ринку українських мінеральних добрив, відновили роботу. Підприємства вимушено зупинились, а з ними й вся хімічна галузь країни, на чотири місяці через брак обігових коштів та конкуренції з боку російських виробників.

За даними "Аграрного фонду", засоби для формування закупівельних партій добрив і запуску заводів склали в загальній складності близько 1 млрд гривень, з яких 750 млн гривень були вивільнені з резервів ПАТ. Представники компанії розповіли, що кошти відшукали в рамках кредитної лінії від "Укргазбанку" й так вдалося стабілізувати ситуацію та запобігти паніці серед аграріїв .

Глава ПАТ "Аграрний фонд" Андрій Радченко розповів, що на потужностях заводів Ostchem працює 11,5 тис. осіб, а з урахуванням суміжних галузей – 40 тис. осіб. Зупинка потужностей спровокувала б масові звільнення й важкі соціальні наслідки. Він зазначив, що з заводами Ostchem вже підписали договори на постачання добрив на майже 200 тисяч тонн. Це дозволить аграріям отримати необхідну сировину та поповнити запаси до початку нового сезону. Поновлення роботи заводів зупинило можливий колапс та масові звільнення.

Хімічні заводи з групи Ostchem, зупинили роботу в березні. Причиною цього стало припинення газопостачання з боку НАК "Нафтогаз України". У підприємств не було коштів, щоб купувати паливо за передплатою. Заручниками ситуації стали сільгоспвиробники, які перерахували майже 2 мільярди гривень, щоб придбати необхідні їм добрива.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Росія активно намагається взяти під свій контроль ринок азотних добрив в Україні.