З 18 березня в селі Крижанівка Одеської області приблизно 2120 абонентів залишаються без теплопостачання.

Як пише "Громадське", у 8 багатоповерхових будинків - власні котельні. Але підприємство Нафтогаз України припинила газопостачання. Причина - ліміт на блакитне паливо вичерпаний.

Місцеві жителі вважають, що у всьому винне місцеве житлово-комунальне господарство. Також мешканці вказують, що вже багато років воюють з керуючою компанією. В знак протесту вони погрожують перекрити одну з вулиць.

"Забудовник у 2014 році створив свій приватний кооператив, в якому на даний момент лише три члена, і вони вирішують всі питання. Ми обрали іншу обслуговуючу компанію і зажадали документи у Жеку, для того, щоб укладати вже договори з Инфоксводоканалом, з РЕЗ (районна електрична мережа, ред.), З Нафтогазом. Але ЖЕК відмовився приймати (представників суспільства і віддавати їм документи, ред.)", - голова товариства співвласників багатоповерхових будинків Олександр Назар.

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

Олег Винник вирішив розлучитися: "Ми виявилися занадто різними"

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Показати ще

У ЖКГ дорікають у всьому неплатників. Тільки перед Нафтогазом накопичилися борги на суму в півтора мільярда гривень. При цьому рахунки оплачують стабільно лише 23% абонентів. Однак Нафтогаз готовий збільшити ліміти на паливо, якщо сума боргу знизиться до 400 000 гривень.

У UCXC обіцяли розібратися з ситуацією і відновити теплопостачання ще до 19 березня.

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що в Україні ще такого точно не було: близько тисячі споживачів змогли отримати компенсацію від обленерго за недотримання стандартів якості електропостачання.

Це підтвердили в Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. "Щасливчиками" у цьому протистоянні вийшли 913 осіб. У минулому році їм повернули 116 950 грн від 8-ми обленерго: з них 90% компенсацій надано ПАТ "Одесаобленерго" та Пат "Київобленерго". Ще 438 споживачів, які користувалися послугами "Одесаобленерго", у 2017-му отримали 67,8 тисяч гривень компенсації, а 380 споживачам "Київобленерго" компенсували 38,1 тисяч гривень.