В Україні подорожчає хліб нового врожаю. За прогнозами експертів, його ціна зросте мінімум на 20-25%.

Цю інформацію повідомив Іван Томич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України, передає Политека.

За його словами, на подорожчання хліба вплинуло зростання цін на пальне, мінеральні добрива і енергоносії.

"В Україні хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%. Наше зерно є експортною продукцією. Його вартість прив'язується до імпортної. На жаль, імпортна ціна на зерно дорожчає з року в рік. У середньому на 20%. Крім того, всі складові хліба за рік дорожчають на 20-25%. Зокрема, паливо і мінеральні добрива. Також дорожчають енергоносії. Випічка хліба стає більш витратною",- сказав Томич.

Експерт підкреслив, що хліб нового врожаю подорожчає мінімум на 20-25%, навіть якщо буде хороший урожай зерна.

Популярні новини зараз

Зірка "Величного століття" Мер'єм Узерлі показала сімейну ідилію: справжнє жіноче царство

Хустка на плечі й кросівки: український лоукостер SkyUp змінює форму через скарги персоналу

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

"Хліб нового врожаю протягом року подорожчає мінімум на 20-25% незалежно від того, зберемо ми 59 тонн зерна або 62 тонни", — резюмував він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Києві в наступному році зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання і водовідведення. За даними "Київводоканалу", в середньому вартість підвищиться в середньому на 49,6%.

Пояснюють такий крок зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, розміру ренти, а також збільшенням амортизаційних відрахувань, подорожчанням ремонтів основних засобів.

Також портал повідомляв про те, що на сьогоднішній день в Україні немає жодних об'єктивних причин для підвищення цін на залізничні квитки, а відбувається подорожчання обумовлене виключно корупційної складової.

Про це в ексклюзивному коментарі Politeka заявив народний депутат України, член депутатської групи «Воля народу» Сергій Шахов.

«Подорожчання цін на залізничні квитки — це, в першу чергу, корупція. Ціна квитків залежить від вартості електроенергії і від вартості дизельного палива. А ми чудово розуміємо, кому належить ця монополія», — заявив депутат, зазначивши, що Україна змушена закуповувати вугілля за завищеними цінами.