Приведення цін на газ для населення до ринкового рівня може призвести до різкого зростання отримувачів субсидій та розбалансування державного бюджету. Про це журналістам розповів експерт з питань енергетики Валентин Землянський, передає facenews.ua.

Експерт нагадав, що ціни на газ для населення в Україні формуються у відповідності з постановою Кабінету міністрів. В даний час ці тарифи нижче ринкових, що викликає невдоволення міжнародних партнерів, серед яких – Міжнародний валютний фонд (МВФ).

"З кінця минулого року представники Єврокомісії заявляли, що так довго тривати не може, тому що половина населення сидить на субсидіях. Якщо тарифи піднімуться, то на субсидії буде 70% населення, якщо не більше. Всі бюджетні показники будуть провалені", - побоюється експерт.

У жовтні минулого року Кабінет міністрів відклав на невизначений термін публікацію ціни природного газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017 року по 31 березня 2018 року. Це дозволило уряду не підвищувати ціну на газ для населення у нинішньому опалювальному сезоні.

Популярні новини зараз
Експерт назвав області, яким взимку буде дуже складно Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ
Показати ще

Наприкінці березня Кабінет міністрів відклав підвищення цін на природний газ для населення ще як мінімум на два місяці – до 1 червня 2018 року. Приведення цін на газ для населення до рівня імпортного паритету є однією з ключових умов для чергового перегляду програми співпраці України з МВФ і виділення Україні нового траншу обсягом 1,9 мільярда доларів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українців змусять повернути субсидії. В український бюджет почали надходити невикористані субсидії. У той же час в урядовій постанові перераховані випадки, коли доведеться повернути навіть витрачену субсидію. Це стосується сімей, які приховали реальні доходи.

Перерахунок заощаджених субсидій буде відбуватися автоматично. Власні кошти за комунальні знижки повинні повернути ті, хто обдурив органи соцзахисту. Згідно з чинною постановою, повертати гроші доведеться, якщо помилився в декларації про доходи як мінімум на 170 грн, якщо соціальний інспектор під час обстеження матеріально-побутових умов життя знайшов порушення.