Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна ввела і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами. Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йост Люнгман під час відкритої лекції для студентів Тернопільського національного економічного університету, повідомляє Укрінформ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За його словами, серед таких реформ - реструктуризація центробанку, очищення фінансового сектора, перебудова системи управління державними фінансами і податковою адміністрацією, реформа пенсійного забезпечення та енергетичного сектора, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.
Об'єднує всі ці реформи необхідність мати міцну інституційну основу для їх реалізації. Тому особливу увагу під час лекції представник МВФ звернув на інституційну економіку.
"Значення міцних і ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення ґрунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють вищі темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним одне від іншого - або потужні інститути насамперед сприяють економічному піднесенню або, навпаки, сталий розвиток зміцнює самі інститути", - зазначив Люнгман.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", зараз у Сполучених Штатах Америки активно обговорюють введення економічних санкцій проти українських чиновників.
Можливі дати введення обмежувальних заходів озвучуються різні.
Стівен Нікс, колишній фахівець інституту США з питань регіонального розвитку, називає найбільшою зміною в Україні за останні 10 років поява національної гордості та самосвідомості.
"У світі багато проблем, кожна з яких бореться за увагу Конгресу і Білого дому, але я можу запевнити вас, що виходячи з усіх розмов на Капітолійському пагорбі — з сенаторами та членами палати представників — Україна залишається дуже важливим американським союзником", - говорить Він.