Зараз у Сполучених Штатах Америки активно обговорюють введення економічних санкцій проти українських чиновників.

Можливі дати введення обмежувальних заходів озвучуються різні, пише "Політека".

Так, Стівен Нікс, колишній фахівець інституту США з питань регіонального розвитку, називає найбільшою зміною в Україні за останні 10 років появу національної гордості та самосвідомості.

"У світі багато проблем, кожна з яких бореться за увагу Конгресу і Білого дому, але я можу запевнити вас, що виходячи з усіх розмов на Капітолійському пагорбі — з сенаторами та членами палати представників — Україна залишається дуже важливим американським союзником", - говорить Він.

У те, що ці розмови призведуть до конкретних дій, вірять не всі.

Популярні новини зараз

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

"Я не чув серйозних дискусій з цього приводу. Я думаю, що зараз фокус уваги — на антиросійських санкції, адже чітко зрозуміло, що вони мають бажаний ефект", - заявив аналітик Міжнародного республіканського інституту.

За словами американських експертів, український народ уже змінився, але політики зовсім ні.

"Звичайно, фахівці бачать, хто що робить в Україні. Найбільш помітне — МВФ не дав за рік жодного траншу через те, що Україна не виконала головної умови: (створення. — Ред.) незалежного антикорупційного суду", - заявив аналітик Атлантичної ради Андерс Аслунд.

Джерела повідомляють, що Білий дім говорить про санкції проти чиновників, які гальмують реформи. Вони вважають, що вже є підстави для занепокоєння у представників тих партій, які складають коаліцію у Верховній Раді, але не вживають необхідних для реформ законів.

Більше того, конкретні імена вже можуть прозвучати через місяць-півтора.

У посольстві України в США про такі ініціативи обізнані.

"Що стосується санкцій проти українців чи українських компаній — я знаю, що такі дискусії вже ведуться близько півтора року, напевно. І в основному привозять ці ідеї з пропозиціями таких санкцій у Вашингтон українські політики", - розповів посол Валерій Чалий.

При цьому посол не назвав жодного конкретного прізвища.

Як повідомляв портал "Знай.uа", российский олігарх Олег Дерипаска повернув три приватних літака, які перебували у нього в лізинг, оскільки введені проти нього санкції США роблять неможливим їх використання.

Мова йде про трьох реактивних літаках Gulfstream G550. Два з них тепер продаються за 29,95 мільйонів доларів США кожен.