При надлишку квардратных метрів в Україні потрібно платити податок. Жителям країни вже почали надходити платіжки від Державної фіскальної служби.

Податок на нерухомість стосується тільки тих, у кого у власності знаходяться великі квартири та будинки.

Так, не повинні платити власники квартир площею до 60 кв. м, а також будинків площею до 120 кв. м. Якщо у власності є будинок, квартира, їх загальний метраж не повинен перевищувати 180 кв. м.

У 2018 році треба заплатити податок на нерухомість, виходячи з мінімальної зарплати на 1 січня 2017 – 3200 гривень. Влада на місцях вирішує, яку частину від цієї суми доведеться віддати за "зайві метри", але не більше 1,5%.

Популярні новини зараз

Волочкова голяка пірнула в крижану воду, навіть банні віники не витримали ці форми

Віталій Кличко втік від киян і пірнув в ополонку

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Показати ще

Податок на нерухомість – це поширена європейська практика, говорить голова комітету з навчання союзу фахівців нерухомості України Лариса Ставинога. Кошти йдуть в місцевий бюджет. Але в Україні сума залежить від розміру мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає.

"Начебто, він і невеликий, цей податок, але дуже різко піднявся, причому в два рази. І коли є комунальні платежі, податок на землю, податок на нерухомість... Простому обивателю це все важко", – вважає Ставинога.

У тих, хто отримав платіжки є 60 днів на сплату податку.

"У разі несплати В строк 60 днів, до 30 днів – штраф 10%, більше 30 днів – 20% відсотків штрафна санкція від розрахованої суми податку", – зазначає начальник управління адміністрування майнових податків та зборів Департаменту для фізичних осіб ГФС України Владислав Павлов.

А ось тих, кому рахунок не прийшов, штрафувати не мають.

Крім того, 25 тисяч грн повинні заплатити заможні українці, власники елітної нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 кв. м для квартири і 500 кв. м для приватних будинків.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", українські власті можуть переглянути тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Відомо, що МВФ вимагає від України підвищення цін на газ. В результаті, це може призвести до подорожчання більшості комунальних послуг.

Давайте розбиратися, чому українські споживачі переплачують за ЖКП, а субсидії – з'їдають бюджет.