Як відомо, в Україні власники нерухомості після її продажу повинні заплатити податок на доходи фізосіб. Проте є закони, на підставі яких можна оформити безподаткову угоду купівлі-продажу нерухомості.

Правила сплати податку на доходи фізичних осіб описані в розділі IV Податкового кодексу України (ПКУ). Про це пише портал Domik.ua.

У статті 163 ПКУ зазначено, що платники податків України, резиденти і нерезиденти, які несуть перед державою фіскальні обов'язки за такими видами доходів:

- за загальним доходом, який треба сплачувати за місяць або рік;

- за доходом з джерел в Україні, який остаточно оподатковується під час нарахування, виплати і надання;

Популярні новини зараз
"Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..." Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

- частини доходів від операцій з майном у розмірі, зазначеному у статті 172 ПКУ.

Продаж житла не оподатковується

За правилами пункту 172.1 статті 172 ПКУ, не оподатковується дохід від продажу або обміну нерухомості за таких обставин:

1. Була продана така нерухомість або її частини:

- будинок;

- квартира;

- садовий, дачний будинок, включаючи земельну ділянку з господарсько-побутовими приміщеннями. Розмір ділянки повинен відповідати нормами безоплатної передачі, прописаним у статті 121 Земельного кодексу України (ЗКУ).

2. Власник продав нерухомість один раз в рік.

3. Продана нерухомість була у власності продавця більше трьох років. Це правило не діє під час продажу майна, одержаного у спадщину.

Особливості нотаріального посвідчення

Дохід від продажу нерухомості визначають на основі ціни, вказаної в договорі. Договірна сума не може бути нижче оціночної вартості, яку обчислюють уповноважені оцінювачі, сказано в пункті 172.3 статті 172 ПКУ.

Незалежна оцінка вартості відчужуваного житлового об'єкта — умова обов'язкова. Під час реєстрації договору продавець зобов'язаний пред'явити нотаріусу акт за результатами незалежної оцінки об'єкта.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у минулому році пенсійна реформа торкнулася тільки першого рівня системи, але вже в наступному, уряд має запустити другий рівень. Таке нововведення в Україні обговорюють вже 10 років, але досі остаточне рішення так і не прийнято.