День Хрещення Київської Русі в Україні відзначається 28 липня щорічно. Це найважливіша подія для православної церкви нашої країни. Тому, кожен рік проводиться величезна кількість самих різних заходів. Історію і традиції Дня Хрещення Київської Русі ми вже встигли розповісти. Тепер, ми б хотіли здивувати вас цікавими фактами про цю подію.

День Хрещення Київської Русі: могло бути і раніше
Помилково вважати, що Володимир був першим, хто приніс християнство на Русь. Як мінімум, варто згадати рівноапостольну Ольгу, яка теж встигла прийняти цю віру. Та й про віросповідання Аскольда, який був задовго до Хрещення Русі, теж ходить багато чуток.

День Хрещення Київської Русі: представники Папи Римського в Києві
Ще в 973 році до Києва приїхали представники Папи Римського. Думаю, що можна зрозуміти навіщо. Але переговори не принесли ніяких результатів. А все тому, що в той час у державі був переворот і владу захопив Володимир. Йому довелося оголосити себе язичником, щоб отримати підтримку більшості населення Київської Русі.

День Хрещення Київської Русі: не єдиний Володимир
В історії хрещення Володимира прийнято називати початком поступального переходу на християнство центрально-європейських країн. Але це не зовсім так, адже ще в 960 році цею справу розпочав польський князь Мешко, в 974 датський король Гарольд Блотанд, і багато інших. Так що, можна сказати, що Володимир був далеко не першим християнським главою держави в центральній Європі.

День Хрещення Київської Русі: зцілення
Ходять легенди про те, що Володимир незадовго до хрещення повністю осліп. Тоді його майбутня дружина, християнка, Анна, почала наполягати, на хрещенні ще більше. І, за легендою, сталося диво: відразу після прийняття нової віри до Володимира повернувся зір.

Популярні новини зараз
Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії 30 вересня: як зберегти щастя своєї сім'ї, заборони важкого дня Українські пенсіонери можуть отримати виплати за шість місяців за однієї умови: Пенсійний Фонд Головне за ніч: можливість ядерного удару путіна, гідний удар України по лукашенку та "сюрпризи" опалювального сезону 22/23 Українці можуть отримати надбавку до пенсії у розмірі 20%: хто має на неї право
Показати ще

День Хрещення Київської Русі: мозаїки в Римі
На честь 1000 святкування Дня Хрещення Київської Русі, в Римі було встановлено два нових мозаїки. На них зображені святі Ольга і Володимир, які і почали християнізацію Київської Русі.

Нагадаємо, що День Хрещення Київської Русі відзначається 28 липня.