Завдяки американському вченому і винахідникові Ілону Маску надшвидкісні вакуумні поїзди Hyperloop останнім часом наробили багато шуму. Передбачається, що поїзди Hyperloop зможуть розвивати швидкість до 1200 кілометрів на годину. Це в півтора рази вище швидкості пасажирського літака Boeing-737 з його ~800 км/ч.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСьогодні інтригуючий анонс зробило і українське Міністерство інфраструктури, опублікувавши повідомлення про те, що запустити надшвидкісну транспортну мережу можуть і в нашій країні.
Hyperloop – це пневматичний поїзд, який переміщається по надземних трубопроводах. Самі «вагони» являють собою пасажирські капсули, розташовані всередині труби. Система Hyperloop поміщає капсули в транспортний тунель з відкачаним звідти повітрям і прагне розігнати їх до дуже високої швидкості, щоб скоротити час у дорозі для пасажирів і вантажів.
Передбачається, що через надзвичайно низький аеродинамічний опір в трубопроводі капсули зможуть розвивати швидкість до 1200 кілометрів на годину. Це в півтора рази вище швидкості пасажирського літака Boeing-737 з його ~800 км/год. Передбачається, що самі капсули працюватимуть на сонячних батареях. Ідею розроблюваної нової транспортної системи Hyperloop першим запропонував ще в 2013 році глава компанії Tesla Ілон Маск.
У вересні цього року в околицях Лос-Анджелеса на спеціальному полігоні відбулися перші випробування дослідних поїздів. Найшвидшим виявився потяг, побудований групою студентів з Німеччини. На випробуваннях експериментальної швидкісної транспортної системи Hyperloop вдалося розвинути швидкість до 355 км/ч.
У середині жовтня Маск отримав перший офіційний дозвіл на будівництво повноцінної траси для Hyperloop. Ділянка протяжністю 10,3 милі (приблизно 16,58 км) повинна зв'язати околицю Балтімора з територією Ганновер (штат Меріленд, США). Очікується, що дорога стане надалі частиною маршруту Вашингтон – Нью-Йорк з зупинками в Балтіморі і Філадельфії. Траса буде будуватися під землею.
Як повідомляв портал "Знай.uа", компанія Ілона Маска The Boring Company будує під Вашингтоном станцію для високошвидкісних поїздів проекту Hyperloop.