Учасники боїв під Іловайськом написали звернення до українського президента Петра Порошенка, в якому висунули ряд вимог владі.

Під час траурних подій, присвячених трагедії, озвучив вимоги командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Костанчук.

"Перше: ми вимагаємо, щоб Іловайську трагедію виділили в окреме кримінальне провадження, а не розслідували, як загальне злочин російської агресії проти України", - сказав ветеран.

"Друге: закінчити це розслідування саме Иловайскої трагедії і передати в суд. В суді допитати всіх свідків, всіх учасників, починаючи з керівника Генерального штабу. Всіх, хто були причетні. І вже в суді визначити, хто винен, хто не винен, і ступінь цієї провини", - зазначив Костанчук.

"Третє: зняти звинувачення з рядових, які, не маючи чітких команд, не знаючи, що робити, але знаючи, що вже Литвин (генерал-лейтенант Петро Литвин, в 2014 році командувач сектором "Д") залишив свої позиції ... теж залишили масово свої позиції", - зажадав солдатів. Він зазначив, що не можуть бути винні солдати, які залишають свої позиції, при цьому командири невинні.

Популярні новини зараз

Московські попи втекли з похорону українського захисника: "Героям Слава!"

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

Крім того, потрібно розслідувати дії командирів, які планували операцію, які знали про вторгнення Росії, але не відправили військову техніку з київського параду на Донбас. Крім того, не судити солдатів, які залишили позиції після втечі командирів.

"Четверта вимога. Офіційно, на державному рівні визнати день 29 серпня Днем пам'яті всіх загиблих в АТО і в Иловайской трагедії зокрема", - сказав ветеран АТО.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що під час виходу солдатів з Іловайського котла один з військовослужбовців знайшов Біблію.