Не секрет, що за кожним успішним чоловіком, який вершить історію, стоїть жінка. Втім, за неуспішними чоловіками стоять точно такі ж жінки. Навіть у диктаторів і злочинців є дружини і коханки. Не секрет, що у терористів і бойовиків із так званої Новоросії також є законні та фіктивні дружини і просто подруги життя, які в силу своєї наближеності до тіл зайняли високі щаблі впливу на окупованому Донбасі.

Багато експертів відзначають швидкі соціальні ліфти "перших мадам Л/ДНР" - від продавщиці з ларка до великих бізнес-леді.

"Знай.ua" з'ясував - хто вони, дружини і подруги терористів?

Наталя Захарченко: фіктивна дружина

"Лідер" так званої ДНР Олександр Захарченко на публіці з'являється з молодою дружиною Наталею.

Популярні новини зараз
Безштанна алкогвардія: у мережі показали, які "воїни" їдуть в Україну гинути за путіна Натискання ядерної кнопки путіним та реакція заходу: експерт розповів, чого можна чекати Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм
Показати ще

Друга цивільна дружина Олександра Захарченка набагато молодша за головного терориста Донбасу. Різниця у віці між подружжям - 10 років. Бойовики раніше називали її позивним Дружина, а нині називають Мама.

Наталя Гладкова народилася в 1986 році в Донецьку в звичайній, далеко не багатій родині, в робочому районі. Батько Наталії зловживав алкоголем, працював водієм і особливо не морочився про добробут сім'ї. Мати дружини терориста вела господарство і виховувала дітей - Наташу і старшу її сестричку Ірину.

Наталя закінчила 9 класів у школі №31 в Донецьку і в 2001 році пішла вчитися в технікум. Після технікуму дівчина влаштувалася працювати в цілодобовий кіоск на автобусній зупинці. А через деякий час стала власницею цієї торгової точки.

Саме там доля і звела Наталію та Олександра. На той момент сепаратистський фюрер займався торгівлею. Роман то спалахував, то згасав, а Олександр розповідав молодій коханці, що йти з сім'ї не збирається.

Все змінилося в 2014 році, коли Олександр Захарченко, відчувши гроші і нові для себе можливості, з головою занурився в терористичну діяльність.

"Колишня дружина Захарченка - її також звуть Наталя, була категорично проти. Вмовляла чоловіка бігти всією сім'єю подалі від бойовиків і війни, але той не погоджувався. На цьому ґрунті жінка просто виставила його з дому, і закономірно, що він пішов до коханки. Перша дружина навіть хотіла виїхати в Україну з дітьми, але Олександр її не відпустив. Сказав, що спецслужби можуть використовувати її і його дітей проти нього самого. До недавнього часу вона жила з дітьми на старій квартирі, зараз ходять чутки, що перебралася до Росії. Захарченко про неї не згадує", - відверто розповідає нам один із жителів "ДНР" на умовах анонімності.

Проте нова дружина була дуже доречною.

"Перша леді ДНР", командує "віджатими" супермаркетами "АТБ" і "Метро", ​​і адмініструє тіньовий бізнес в окупованому Донецьку. Всього на непідконтрольній Києву території Донбасу компанія "АТБ" мала 152 магазини. Непоганий дохід Наталії приносить продаж російської гуманітарки через "віджаті" супермаркети, адже її офіційно призначено радником чоловіка і розподільником російської гуманітарки.

Так що можна з упевненістю сказати - Наталя з Олександром займаються торгівлею так само, як і до війни, тільки нині - в набагато більших масштабах.
Втім, можна вивезти дівчину з села, але ось село з дівчини не вивести ніколи. Характер і говір, як стверджують мешканці "ДНР", у Наташі залишився на рівні торговки з ларка.

Як розповіли донецькі медики, коли дружина ватажка бойовиків "ДНР" Олександра Захарченка в минулому році перебувала в пологовому будинку, вона ставилася до лікарів саме як до прислуги, відверто зневажаючи їх, не забуваючи нагадувати, хто вона така.

"Коли "цариця", народивши, відбула з медустанови, ми полегшено зітхнули і не могли пригадати іншої такої неприємної пацієнтки", - розповіла колишня працівниця пологового будинку.

На вулицях "перша леді" з'являється лише на броньованому автомобілі у супроводі автоматників.

"Якщо захочуть вбити, то вб'ють, де б ти не був і в якому б підвалі не ховався", - сказала якось одному з російських журналістів Наталя на питання, чи не страшно їй.

"Дружина вже зі мною, вона людина, яка завжди принесе патронів, наллє мені склянку чаю і буде моїм зв'язковим. Я дуже переживаю за неї. Але знаю, що Бог її оберігає, а значить, і мені нема чого боятися", - сказав одного разу Захарченко.
Зі ЗМІ відомо, що Наталя за останні роки народила цивільному чоловікові двох синів.

Не дивлячись на такі трепетні відносини, ні для кого не секрет, що в Олександра є коханка. Його секретар Олена Філіппова, надіслана московськими кураторами, завжди поруч. Злі язики відразу ж почали пліткувати.

Втім, в оточенні глави "ДНР" кажуть, що Наталія міцно тримає чоловіка і контролює їх взаємини з Філіпповою, не підпускаючи ту ближче ніж належить секретарю.

Лариса Плотницька - головна заправниця "ЛНР"

Лариса Плотницька - так само друга дружина головного терориста "ЛНР" Плотницького. Парадокс, але старі дружини терористів швидко розуміють, чим може обернутися афера їхніх чоловіків, і намагаються дистанціюватися від таких проблем. А ось бойовикам від всевладності зносить дах і найчастіше тягне вибрати собі подругу - молодшу і красивішу. Такий ось парадокс влади.

Де зараз перша дружина і син від першого шлюбу Плотницького - достеменно не відомо. Сам Ігор Плотницький родом із Чернівецької області, але коли вирішив піти в терористи - батьків і родину перевіз до Росії. До слова, мати і батько Плотницького померли минулого року від отруєння грибами в Росії. Імовірно, там же знаходиться і перша дружина ватажка "ЛНР".

Проте в псевдореспубліці блищить його друга дружина, яка вже встигла народити дочку.

До 2014 року Плотницький займався паливно-мастильними матеріалами на Луганщині, зараз до цього бізнесу долучилася і його дружина.
Ігор Плотницький завідує нафтовим бізнесом і АЗС на території Луганщини. Більшість палива нелегально поставляється з території РФ. Лариса Плотницька допомагає чоловікові з "важким і непосильним бізнесом", керує АЗС-станціями на окупованих територіях.

Так само Лариса контролює всі гуманітарні поставки на територію "ЛНР". Плотницька має непогані гроші з кожної партії чергового "гумконвою" з РФ. Плюс до цього вона є співвласником мережі супермаркетів "Народний" і "Метро", ​​як і "перша леді" Донецька. Раніше супермаркети "Народні" називалися "АТБ". У мережі неодноразово з'являлися новини про те, що товари з так званого гумконвою потрапляють на прилавки вищезазначених торгових точок.

"Дружина Плотницького Лариса зараз є керівником мережі тих самих "віджатих" супермаркетів "АТБ" і "Епіцентр", - пояснює політичний експерт Дмитро Снєгірьов.

Лариса так само керує Благодійним фондом. Фонд "добровільно-примусово" пропонує представникам організацій, які починають роботу на території "республіки", платити "внески": з благодійників за легалізацію і право діяти на території "ЛНР" вимагають 50% від ввезеного палива.

Від розмаху бізнесу "президента" і "першої леді" в шоці навіть самі бойовики.

"На АЗС Луганщини продається контрабандний російський бензин. Доходи з торгівлі отримує лідер "ЛНР" Ігор Плотницький. Плотницький краде у людей. Він все кладе до своєї кишені. Махінації, що тут прокручуються з гуманітаркою, справа рук його дружини", - неодноразово звинувачував Плотницького та його дружину Ларису лідер стаханівських бойовиків Павло Дрьомов.

Втім, подейкують, що у Лариси Плотницької є конкурентка - міністр охорони здоров'я "ЛНР" Лариса Айрапетян. Зараз вона так само контролює частину гумконвоя, а саме медичні препарати. Раніше коханка займалася медичною частиною в батальйоні "Зоря".

Втім, в оточенні Плотницького цю версію геть відкидають. Лідер луганських бойовиків давно страждає від надмірної ваги, аритмії, задишки та інших супутніх захворювань. Так що дозволити собі коханку не може фізично.
Подейкують про одкровення Лариси Плотницької з подругами, мовляв, та скаржилася, що уваги чоловіка їй явно не вистачає.

Вдова Мотороли - головна Каністра "Новоросії"

Бойовик із позивним Моторола, він же Арсен Павлов - один з командирів "ополчення ДНР" - убитий у ліфті житлового будинку, на тросі якого було закріплено вибуховий пристрій. У відомого "героя-бандита" Мотороли в Росії залишилася законна дружина. Після смерті терориста вона дала невеличке інтерв'ю одному з російських каналів.

"Я дуже сподівалася, що він приїде. Його чекав син. У нього скоро день народження. Він чекав тата з подарунком, а тепер що? Не знаю, як і сказати йому, що тата більше немає. Мені важко буде жити без його допомоги. Ми підтримували зв'язок. Він дзвонив кожен день", - скаржилася російська дружина Павлова, Вікторія Кондрашова, журналістам.

Втім, Вікторія лукавить. Жили з Арсеном вони спочатку не дуже, грошей постійно не вистачало, майбутній бойовик трудився звичайним заправником і був суворий вдома і з дружиною, і з дитиною.

Коли спалахнув Донбас, Арсен ні секунди не роздумував - просто поставив дружину перед фактом, що їде. Захотілося романтики війни і поміняти професію заправника на щось більш перспективне.

Вікторія тільки рукою махнула - ну що взяти з дурня? Але на терені тероризму Арсену поперло. Він швидко освоївся, сколотив команду, став своїм і втерся в довіру - особливо до вищих чинів.

Про оргії Арсена Павлова серед його ж людей до сих пір ходять чутки. Ну а що - молодий, здоровий, при грошах: майже щоночі Моторола разом із друзями могли дозволити собі кращих повій.

З чуток, зупинили такий спосіб життя героя куратори з Росії, уточнивши, що роблять з Павлова медійну особистість, а коли так - жодних оргій і повій. У "героя" повинна бути сім'я, дружина та діти.

Вибір припав на Олену Колєнкіну.

Олена, в минулому, за чутками, дівчина легкої поведінки, відома в своєму рідному місті під прізвиськом Каністра. Коли почалися перші обстріли, Моторола врятував її з підвалу - всім відомий факт або завчена вигадка, яку Павлов розповідав усім. А можливо, і історія, придумана російськими кураторами, спеціально під "героя".

На той момент у Павлова вже були 5-річний син і дружина в Росії. Однак ця обставина не завадила йому через кілька днів після знайомства зробити 21-річній Олені пропозицію.

Колєнкіна народилася в селищі Семенівка, недалеко від Слов'янська Донецької області. У 2010 році ледве закінчила школу. Далі вчитися думок у дівчини не було, весь вільний час вона проводила на тусовках. Як не складно здогадатися, своє прізвисько Лєнка-Каністра, вона отримала за певні здібності. У Слов'янську дівчина була відома як любителька розваг.

Весілля парочки відбулося 21 червня 2014 року в Донецьку. Навіть наявність законної дружини і сина не стало перешкодою для одруження. Церква не протестувала. Каністра і Моторола повінчалися в найстарішому храмі Московського патріархату в Грушівці в Криму. Про це весілля писали не тільки українські та російські ЗМІ.

Шлюб Павлових став першим офіційно зареєстрованим у "ДНР", що було певним прикладом для молоді. Свідком на торжестві був "народний" мер Донецька Павло Губарєв.

Незважаючи на репутацію, Олена припала Арсену до душі. Так із Павлова і його дружини посилено почали ліпити зразкову сім'ю. У випадку з Арсеном це ще спрацьовувало, а ось Олені роль однієї з "перших леді" давалася важко.
Каністра, за чутками, не надто освічена, дурна, ще й невихована і нетактовна дівчина. Та й говорити на публіку вона не вміє. Прокол слідував за проколом. Чого вартий тільки її пост у соцмережі про свої враження від відпочинку в Абхазії. Своїм постом Олена образила абхазів, чим викликала море обурення не тільки у жителів цієї країни.

"Якщо мене запитають де б я не хотіла опинитися знову, я б з упевненістю відповіла, що саме в Абхазії. Господь наділив цю землю шалено красивою природою, і такими ж неймовірно ледачими людьми. Скрізь срач і розруха, не дивлячись на те, що з кінця війни пройшло 23 роки. Хочете потрапити в Прип'ять?! Велкам ту Абхазія! Тільки люди іноді ходять повз. Хоча не всіх мешканців цієї країни можна назвати людьми", - написала вона на своїй сторінці, після чого Олені писати заборонили. З постів - тільки сім'я, діти і котики.

За свідченнями очевидців, відразу після смерті чоловіка Каністра в оточенні охоронців спішно покинула свою квартиру в Донецьку. Дівчину ніхто не бачив більше, оскільки вона приховує своє місцезнаходження. Хоча на її соцсторінках статус онлайн практично не вимикається. Після вбивства Арсена Павлова в інтернеті стала з'являтися інформація, що Олена Павлова мала справу з фінансовими документами і знала, хто спонсорував діяльність терористів. Дружина ватажка терористів працювала в бригаді "Спарта", яку очолював Моторола.

Великий патріотизм і безмежна любов до "ДНР" не завадили Олені громадянство дітям зробити українське - такі чутки ходять у "ДНР". Не дивлячись на молодість і дурість, дівчина вже почала здогадуватися, що спокійно ій не житиметься, а її дітям краще мешкати в Україні, у родичів, у звільненому Слов'янську - адже квазіреспубліки довго не протягнуть.

Дружина Губарєва - зірка порносайтів

Справжня драма розігралася в родині колишнього самопроголошеного губернатора "ДНР" Павла Губарєва. Незважаючи на загальні інтереси і підтримку квазіреспублік, Катерина Губарєва подала на розлучення з чоловіком.
Павло раніше був відомим невдахою - підробляв на ранках Дідом Морозом, торгував на ринку, писав блоги. Його дружина Катерина прославилася своїми висловлюваннями і непристойними фото.

Катерина народилася 5 липня 1983 року в місті Каховка Херсонської області. У 2000-му закінчила Каховську школу №5. А 2005 року - факультет обчислювальної техніки та інформатики Донецького національного технічного університету. У 2013-му вступила в Донецьке художнє училище, але не закінчила.

Шлюб Губарєви уклали в 2007 році. У них троє дітей: Святослав, Радомир і дочка Мілана.

До війни Катерина регулярно дорікала чоловікові-невдасі в невмінні заробити гроші: Павло не міг довгий час утриматися на жодній роботі.

Але в ході російського втручання і з початком АТО недалекого Павла Губарєва на мітингу в Донецьку проголосили "народним" губернатором. У квітні 2014 року Губарєва затримали, він знаходився в СІЗО Служби безпеки України, після чого в травні його обміняли на трьох співробітників спецпідрозділу СБУ "Альфа", захоплених бойовиками. Рейтинг "губернатора" в очах терористів неабияк піднявся.

Катерина думала, що справи пішли вгору, можна буде освоїти деякі з потоків, пристойно заробити. Але "народне губернаторство" Павла невдовзі закінчилося. Бойовики швидко розкусили невдаху, і він просто залишився не при справах, та й не біля годівниці.

Дружина "губернатора" є палкою патріоткою "ДНР". У 2014 році Губарєва очолила міністерство закордонних справ "ДНР". Як клоунеса-міністр закордонних справ вона провела зустріч із главою окупантів у Криму Аксьоновим з метою налагодження співпраці.

У пресі Катерину неодноразово називали організатором контрабандних поставок гуманітарних вантажів, таких як продукти харчування, медикаменти, дитячі речі. Постачання зброї та інших боєприпасів Губарєва завжди заперечувала. Так чи інакше, але Катерину швидко прибрали звідти.

У лютому 2016 року ватажок терористів Олександр Захарченко, пошкодувавши колишнього "губернатора", "призначив" його в.о. "глави адміністрації" міста Ясинувата Донецької області, яке знаходиться під контролем терористів. Але що робити акторові і ринковому торговцю в кріслі чиновника - Павло так і не зрозумів.

Знову пошкодувавши старого соратника, Захарченко подарував йому ресторан "Штальман" практично в центрі Донецька. Так що нині "народний губернатор" перетворився в "народного ресторатора" і годує еліту бойовиків і сепаратистів.

А ось дружина Катерина, за чутками, вже подала на розлучення, знову втомившись від нехлюйства чоловіка і втрачених можливостей.

Одного разу в ЗМІ потрапили пікантні фотографії, на яких всі впізнали дружину "губернатора" Губарєва.

Користувачі соціальних мереж з Донецька стверджували, що дружина Губарєва заробляє на життя, позуючи в чому мати народила на веб-камери для іноземців. При цьому говорили, що раніше Катерина Губарєва працювала в одному з нічних клубів Донецька Pаtison.

Друзі пари стверджують, що фото реальні. У періоди безгрошів'я Катерині доводилося в буквальному значенні хапатися і за швабру, і за веб-камеру, щоб хоч щось заробити.

Дружина Стрєлкова - сивина в голову

Ігор Стрєлков поєднався третім шлюбом в кінці 2014 року зі студенткою з Ростова Мирославою Регінською.

Ігор Гіркін-Стрєлков невідомо звідки з’явився на Донбасі, був видворений у Росію і тут же одружився. Бойовики звикли до того, що Стрєлков простий, жив в аскетичних умовах, розкішшю і тягою до багатства ніколи не славився і всіх навколо переконував у своїй ідеології. Виявилося - все це фікція. Для Гіркіна Донбас був просто спецоперацією, всі свої накопичення він благополучно приховував у Росії. Весілля тому яскравий показник. Судячи по знімках, Гіркін-Стрєлков, по закінченню своєї місії на Донбасі, явно не бідує.

"Поки ти вмираєш за Новоросію, твої командири живуть розкошуючи", - писали бойовикам користувачі в соціальних мережах під фотографіями весілля Гіркіна-Стрєлкова.

Весілля пара відсвяткувала 17 грудня 2014-го в Москві. За словами Мирослави, вони з Ігорем познайомилися в Донецьку, де бойовик і зробив їй пропозицію. Мирославу навіть не збентежило те, що він майже на 20 років старший, і у нього двоє дітей.
11 серпня минулого року Регінська опублікувала фото новонародженої дочки в соціальній мережі.

Це не перше фото, яке дружина виклала в інтернеті без відома чоловіка.
Ще до весілля в мережі з'являлися селфі, на них молода і щаслива Мирослава демонструвала своє життя. Безліч фото з ліфтів перед дзеркалами, де не раз був присутній і терорист.

У соцмережах користувачі обурювалися з приводу знімків. Оскільки на них Стрєлков демонстрував не бідне життя в той час, як люди Донбасу живуть на гуманітарку.

"Як не соромно. Жеруть лобстери, живуть в шикарних готелях, а ми тут чекаємо подачок. Молодий, здоровий, вгодований мужик постить фото в "ВКонтакті" і "Інстаграмі". Народ у нас добрий – годувати готовий всіх, хто пообіцяє зміни в житті, новий світ і світле майбутнє!" - користувачі писали у відповідь на такі фотографії.

Своє особисте життя Мирослава намагається приховати. Відомо, що вона була студенткою, вчилася в Ростові, а народилася в Криму. Також відомо, що родичі Мирослави були категорично проти цього шлюбу.

"Навіщо тобі старий терорист? Куди ти з ним зможеш поїхати? Навіщо тобі натовп бойовиків-сепаратистів у будинку з п'яними розповідями про бойові подвиги?"- дивувалися друзі дівчини перед весіллям.

Зараз Мирослава працює керівником апарату в створеному терористом громадському русі "Новоросія".

Журналісти розшукали колишню дружину Гіркіна - другу за рахунком. Віра з двома дітьми живе в Ростовській області неподалік від Міллерово. Жінці 34 роки, у неї двоє дітей від Гіркіна, старший син - хворий, лікарі поставили психіатричний діагноз.

"У нього тепер нова дружина, і ми йому не потрібні. Я розумію, повівся на молоду і забув про дітей. Навіть хвора дитина йому не потрібна. Він зірвав куш на цій війні, і рух "Новоросія" - його головний проект. Плюс за кампанію в Слов'янську Ігоря винагородили дуже щедро. Не знаю, прийняв він їх або не прийняв, але мова могла йти про 15 мільйонів рублів. Люди вивертають кишені, щоб допомогти Донбасу. А в підсумку на гуманітарці роблять комерцію", - розповіла Віра журналістам.

За роки війни лідери самопроголошених республік нажили чималі статки і продовжують наживатися на горі простих людей. Як кажуть, кому війна, а кому мати рідна. Ці жінки, не дивлячись на те, що у них є свої діти, переступають через чужих дітей, через свої принципи, і у важкі для всіх хвилини життя переслідують тільки власну вигоду. Їхні руки в крові так само, як і руки їхніх чоловіків, нехай навіть не в прямому сенсі.