Український телеканал "Інтер", який нещодавно потрапив у ватний скандал, вгодив у ще один: на цей раз каналу загрожує штраф за дві серії ток-шоу "Стосується кожного", де головною героїнею стала 12-річна мешканка Львівської області, яка 17 вересня народила дівчинку.

Таня Лучишин з новонародженою донькою


Як повідомляє "Детектор медіа", про це заявила Аксана Філіпішина - представник Уповноваженого з прав дитини, недискримінації та гендерної рівності. Вона упевнена: питання ведучого порушили право дитини на конфіденційність, честь і гідність. Запитувати таку інформацію мають право тільки психологи, але навіть не слідчі: щоб не порушити і без того слабку психіку дитини. За фактом же 12-річній Тані Лучишин влаштували справжнє судилище на очах у багатомільйонної публіки.

Таня Лучишин з новонародженою донькою


Філіпішина зазначає, що порушення прав сталося за згодою батьків дівчинки, які підписали з "Інтером" контракт про співпрацю:

Популярні новини зараз

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Показати ще

"У рамках цієї програми, на наш погляд, журналіст допустив порушення журналістської етики і взяв на себе функції слідчого. Він у межах ефіру ставив дитині питання, які зазвичай ставить слідчий: хто це робив, скільки разів робив, в якій обстановці, наодинці або хтось був удома, а ти кричала або не кричала, а ти кликала на допомогу чи ні, а скільки разів це відбувалося?.. Це неприпустимі речі".


Також Філіпішина розповіла, як насправді повинен відбуватися допит дитини, що пережила сексуальне насильство. По-перше, це явно має бути не студія і навіть не кабінет слідчого, а так звана зелена кімната. Тут повинні знаходитися двоє - жертва насильства і психолог, який може грамотно побудувати дружню бесіду і дізнатися подробиці без нанесення додаткової психологічної травми. Правоохоронці ж спостерігають за цим на екрані і тільки. Те, чому піддали юну маму, - справжній злочин над честю, гідністю і психологічним здоров'ям людини. До того ж дівчинка розповіла, що після виходу передач в ефір стосунки з однолітками стали ще гіршими.

Виходячи з цього, Уповноважений з питань дотримання прав дитини звернулася до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та попросила зробити перевірку й відреагувати на явні порушення і зазначила, що не виключає можливості судового позову, яким хоче захистити інтереси дитини.

Ефір "Стосується кожного" з 12-річною Танею Лучишин


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як відома ведуча розлютила українців свинською поведінкою.