Визнати відповідальність за збитий над Донецькою областю літак MH17 Російську Федерацію закликає Єврорада.

Про це стало відомо завдяки висновкам, які прийняла Європейська Рада на засіданні у Брюсселі, повідомляють європейські ЗМІ.

Так, Європейська Рада підтвердила абсолютну підтримку резолюції Радбезу ООН № 2166 про падіння рейсу MH17. Вона закликає РФ прийняти відповідальність, а також повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину (в авіакатастрофі, – ред.)", – йдеться в документі.

Ще 24 травня представники об'єднаної слідчої групи з розслідування катастрофи літака "Боїнг 777" оприлюднили проміжні результати розслідування катастрофи, в небі над Донбасом. Дані слідчих підтверджують, що літак рейсу МН17 збито з установки "Бук", яка в липні 2014 року потрапила на окуповану територію Донбасу з території Росії.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд Нідерландів заявив, що не бачить підстав для залучення України до відповідальності за катастрофу літака рейсу MH17 в небі над Донбасом. Відомо, що його збили з російського ракетного комплексу "БУК", через незакритий повітряний простір, про що офіційно були повідомлені депутати нижньої палати парламенту Нідерландів.

Згідно інформації, на підставі доповіді Нідерландської консультаційної ради з питань безпеки, результатів кримінального розслідування JIT, інформації з відкритих джерел, і власного дослідження питання, в тому числі юридичного, на думку уряду в даний час немає юридичних підстав для залучення України до відповідальності.

Як повідомляв портал "Знай.uа" міністр транспорту Малайзії Ентоні Лок заявив, що уряд країни не вважає Росію винною в трагедії пасажирського "Боїнга 777" рейсу МН17, який зазнав аварії в небі над Донбасом в 2014 році.

"Немає переконливих доказів, що дозволяють звинуватити Росію на основі даних Спільної слідчої групи (JIT). Не можна просто взяти і показати пальцем на Росію", - підкреслив він, зазначивши, що всі подальші дії будуть відбуватися тільки на основі доказів з урахуванням дипломатичних відносин між двома країнами.