Іван Ляса - один зі звільнених на Новий рік полонених. Днями його відвідував у лікарні журналіст. Іван потрапив у полон близько трьох років тому. На сьогоднішній день 26-річному хлопцеві доводиться терпіти осколки в голові, операції, нейрохірургію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише "Політолог".
Фото хлопця
17 січня 2015-го танкова рота 2-го окремого батальйону 1-ї танкової бригади прибула до району Донецького аеропорту, а 18-го вранці їх направили в атаку. Мета — зайняти селище Спартак і забезпечити підрив саперами Путилівського мосту.
Іван обіймав посаду навідника танка. Проте в бою його екіпаж не встиг зробити жодного пострілу з гармати.
Танки проїхали Спартак, що було несподівано для супротивника, і тільки кілька пострілів із гранатометів вдарили по машинам. Командир танка 59-річний старшина Анатолій Скрицький виявив під Путилівським мостом три танки, БТР і бензовоз противника.
Танк Скрицького знищив всю цю техніку, почалася детонація боєкомплекту, вибух складу боєприпасів під мостом, і в результаті без усяких саперів міст звалився. Танк Івана Ляси у цей момент підійшов до мосту, і спостерігав картину.
Під час відходу танк Ляси був підбитий із гранатомета на одній із вулиць Спартака. Ворожа піхота розстріляла танк через паркан. Підібрати своїх інші танки не змогли. Екіпаж сховався в прибудові у дворі найближчого будинку.
Бій закінчився, противник почав зачистку. Іван вирішив озирнутися як виходити з прибудови, висунув голову — поруч був наймит, постріл.
Вони чесно виконали свій обов'язок, і полон був у тій ситуації єдиним варіантом для екіпажу з важкопораненим, який спливав кров'ю.
У полоні Іван пережив тортури, звірячі побої, пропозицію застрелити двох товаришів і піти до своїх.
"Коли вони чули, що ми брали участь в бою в Спартаку на мосту, то все відразу закипали", - розповів військовий.
Разом з тим, Іван переживає за свого бойового товариша з його екіпажу Богдана Пантюшенко, який залишається в полоні.
Нагадаємо, скоротивши в останній момент, всупереч домовленостям, кількість громадян, яких Україна віддасть представникам ОРДЛО, Ірина Геращенко не тільки підставила президента Порошенко, але й створила нові проблеми для повернення полонених додому.
Крім того, звільнення українських заручників із полону бойовиків викликало бурхливу реакцію в соціальних мережах.
Дивіться сюжет про полонених
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", під шумок із полону "ЛНР" витягли сепаратиста-корупціонера.