Верховна Рада всерйоз взялась за боротьбу з нелегальним ввезенням автомобілів з іноземною реєстрацією. Законопроекти, подані на розгляд, мають поставити крапку в скандальній історії з євробляхами.Про це розповіла голова податкового комітету парламенту Ніна Южаніна, - пише "Економічна правда".За словами депутатки, нові закони крім врегулювання питання щодо ввезення євроблях, також зроблять більш доступними іноземні автівки для українців.

Причин тому, що наші громадяни відчувають себе дискримінованими через покупку автомобіля чимало, але головна — це акцизний податок, обов'язковий платіж, ставки якого сьогодні дуже засмучують українських автомобілістів. Розмір акцизу для різних за об’ємом двигуна авто може відрізнятися в 100-150 разів.

Саме дискримінаційна система ставок акцизного податку, а також неможливість митного оформлення та реєстрації в Україні машин, які не відповідають екологічному стандарту "євро-5", призвели до появи в країні такої кількості авто з іноземною реєстрацією.

Станом на травень 2018 в Україні зафіксували понад 315 тисяч таких автособілів, які були  ввезені до нашої країни  в режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Що пропонує новий законопроект

 Перш за все, відтепер акцизний податок обчислюватимуть по-новому.

Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

Популярні новини зараз

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Всім отримувачам субсидій: Мінсоцполітики виступило з важливою заявою

"Мужики хочуть...": Полякова без макіяжу показала улюблені пози під спокусливі звуки

У київському супермаркеті АТБ продавали "смерть": є потерпілі

Показати ще

Як буде розраховуватися коефіцієнт двигуна? Показник об'єму двигуна буде ділитися на 1000.

А коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років.

Водночас, акцизний податок на старі авто буде вищий за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме до придбання більш нових авто.

Дивіться: за і проти євроблях в Україні

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українські чиновники всерйоз задумалися над тим, щоб дозволити розмитнення автомобілів з євро номерами. Однак за цим послідують і нові розцінки.