Верховна Рада всерйоз взялась за боротьбу з нелегальним ввезенням автомобілів з іноземною реєстрацією. Законопроекти, подані на розгляд, мають поставити крапку в скандальній історії з євробляхами.Про це розповіла голова податкового комітету парламенту Ніна Южаніна, - пише "Економічна правда".За словами депутатки, нові закони крім врегулювання питання щодо ввезення євроблях, також зроблять більш доступними іноземні автівки для українців.

Причин тому, що наші громадяни відчувають себе дискримінованими через покупку автомобіля чимало, але головна — це акцизний податок, обов'язковий платіж, ставки якого сьогодні дуже засмучують українських автомобілістів. Розмір акцизу для різних за об’ємом двигуна авто може відрізнятися в 100-150 разів.

Саме дискримінаційна система ставок акцизного податку, а також неможливість митного оформлення та реєстрації в Україні машин, які не відповідають екологічному стандарту "євро-5", призвели до появи в країні такої кількості авто з іноземною реєстрацією.

Станом на травень 2018 в Україні зафіксували понад 315 тисяч таких автособілів, які були ввезені до нашої країни в режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Що пропонує новий законопроект

Перш за все, відтепер акцизний податок обчислюватимуть по-новому.

Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

Як буде розраховуватися коефіцієнт двигуна? Показник об'єму двигуна буде ділитися на 1000.

Популярні новини зараз
Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Данилко дав побажання путіну, Серга забув Лободу і знайшов Скабєєву: як українські музиканти піднімають бойовий дух "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще

А коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років.

Водночас, акцизний податок на старі авто буде вищий за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме до придбання більш нових авто.

Дивіться: за і проти євроблях в Україні

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українські чиновники всерйоз задумалися над тим, щоб дозволити розмитнення автомобілів з євро номерами. Однак за цим послідують і нові розцінки.