Засуджений до 10 років ув’язнення в Росії український активіст Олександр Кольченко, який 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити іншого політв'язня Олега Сенцова, заявив, що припиняє голодування.

Про це пише "Громадське".

Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін, та опублікував у мережі лист Кольченка.

"Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг", — написав він.

Лепьохін розповів, що Кольченка за його за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, до тюремної лікарні.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Подружка Олени Кравець Ірина Сопонару оголила груди заради "Кварталу 95": "Домалювали?"

Показати ще

Лепьохін розповів, що у ході голодування Олександра кілька разів в присутності начальника колонії намагалися примусити відмовитися від голодування члени місцевої ОНК та представники уповноваженого з прав людини Челябінської області.

Текст листа політв'язня

"Змушений визнати, що я переоцінив свої сили — я виявився занадто слабкий. Тому я вирішив припинити голодування. В іншому випадку я піддав би своє здоров'я невиправданого ризику", - сказав Кольченко.

Сенцов попросив людей не голодувати заради нього

Український політв'язень, режисер Олег Сенцов, який 24-й день голодує в російській в'язниці, закликав "людей на волі" не голодувати в його підтримку. Він пояснив, що це неправильно, оскільки у людей на волі є "багато інших можливостей впливати на ситуацію з українськими політв'язнями".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", український режисер з Криму Олег Сенцов оголосив голодування та висунув умову звільнити всіх політв'язнів, які знаходяться в Росії. Пізніше до нього долучились активісти Олександр Кольченко та Олександр Шумков. На підтримку політв'язнів по всьому світу пройшли акції.