Мати незаконно засудженого в РФ українця Олександра Кольченка заявила, що отримала телефонний дзвінок з погрозами від російської сторони, а саме - від представника громадської наглядової ради Челябінської області Василя Катане.

Про це Лариса Кольченко повідомила в одному зі своїх інтерв'ю українським ЗМІ.

"1 червня мені подзвонив чоловік, що представився членом суспільно-наглядової ради Челябінської області. Він вимагав, щоб я вмовила Сашу припинити голодування, і просив не зустрічатися з адвокатом", - заявила мати Кольченка.

На її думку, це "зроблено для того, щоб Саша опинився в ізоляції, не відчував підтримки і відмовився від прийнятого рішення".

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Подружка Олени Кравець Ірина Сопонару оголила груди заради "Кварталу 95": "Домалювали?"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Лариса Кольченко додала, що зараз не має жодного зв’язку з сином, але припускає, що на нього також тисне адміністрація колонії з вимогою припинити голодування.

Також вона повідомила, що адвокат, який відвідує Олександра, не займається його захистом, а просто зустрічається з ув’язненим і передає інформацію.

"Адвокат відвідав його 31 травня. З його слів, Саша дуже схуд, але на здоров’я не скаржився. Раніше йому діагностували дефіцит ваги, він лежав у лікарні", - повідомила мати Кольченка.

Вона зазначила, що відколи Олександр оголосив голодування, ніхто з представників української влади з нею не зв’язувався.

Нагадаємо, раніше правозахисник із Челябінської області Микола Щур повідомив, що матері Кольченка погрожують.

Він зазначив, що такі наглядові комісії у Росії створені для " контролю за дотриманням прав людини у місцях позбавлення волі", фактично члени комісії нічим не обмежені у своїх діях.

"Він зателефонував матері та наговорив їй багато огидного. Щось на кшталт того, що з неї вимагатимуть гроші за адвокатів, які зараз відвідують Сашка, за посилки, які йому передавали. Також він напрошувався в гості до Лариси Кольченко, адже часто буває в Криму", — розповів правозахисник.

Микола Щур сказав, що такий дзвінок голови комісії можна вважати погрозою. Проте додав, якщо Кольченку і може щось загрожувати, то лише за наказом з Москви, а місцеві чиновники йому не шкодитимуть.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українського політв'язня Олександра Кольченко змушують прийняти громадянство РФ.

Кримчанина шантажують батьками, які залишилися на анексованому півострові. Про це розповіла його мати Лариса Кольченко.

"Змушують прийняти російське громадянство. Спочатку розмова починається з того, "як погано в Україні і як добре в Росії", потім починається відкритий шантаж, розповідають про те, що "у тебе батьки в Криму залишилися", що треба якось прийняти громадянство... Потім у відкриту хочуть, щоб він підписав паспорт", - розповіла жінка.

На її думку, розраховують на те, що, коли Кольченко прийме російське громадянство, Україна ніяк не зможе вплинути на його звільнення.