До Челябінська (Росія) прибула мати українського політв’язня Олександра Кольченка – їй дозволили триденне побачення з сином.

"Родичам дозволили побути разом три дні. Для більш комфортного перебування їм виділили кімнату з усіма зручностями в готелі виправного закладу", — прокоментували в регіональній громадській наглядовій комісії, представники якої будуть супроводжувати українку всі ці кілька днів.

"Мама хоче тільки одного, щоб її сина випустили на свободу. Можливо, це може бути обмін на російських ув’язнених в українських в’язницях", —підкреслили співробітники відомства.

Як відомо, після припинення голодування Кольченко повернувся до попередньої ваги — 64 кілограми. 13 липня мати політв’язня Олександра Кольченка привітала незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова з днем народження.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

Багатодітний батько і директор школи вкоротив собі віку, залишивши останню записку: "Просто зламався..."

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Показати ще

Справа Кольченка

29 червня український політв’язень Кремля Олександр Кольченко в колонії Челябінської області зустрівся з адвокатами та розповів про умови свого утримання та стан здоров’я. Він повідомив, що умови утримання не змінилися, а стан здоров'я — нормальний.

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. Він зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я. Мати Кольченка закликала президента України Петра Порошенка сприяти звільненню українських політв’язнів.

Пізніше правозахисник розповів, що лікарі виводять Кольченка з голодування. 19 червня у Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що стан здоров’я українського політв’язня Олександра Кольченка нібито "задовільний".

Дивіться: Справа Сенцова-Кольченка

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення виділити по 100 тисяч гривень родинам політичних ув'язнених, які перебувають у в'язницях в Росії і на Донбасі. Як повідомляв Знай.ua, співробітники ФСБ шантажують політв'язня Кремля Олександра Кольченка. Вони регулярно пропонують йому підписати паспорт громадянина РФ. Також Знай.ua писав, на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську Росія має надати офіційну відповідь щодо наступного обміну політв’язнями. Київ має намір передати РФ 36 осіб в обмін на українців.