Президент Росії Володимир Путін вимагає зняти санкції з РФ в обмін на звільнення в'язнів Кремля.

Про це заявила народний депутат (БПП) і представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, наголосивши, що питання про політичних в'язнів російського режиму є дуже важливим.

"Їх було близько 3000 осіб, зараз лишилося близько 70 осіб. І за кожного такого заручника Путін намагається виторгувати преференції: я випущу, а ви зніміть частину санкцій тощо. Ми прагнемо звільнити всіх", - зазначила вона.

Луценко також нагадала, що Україна подала позови до міжнародних судів.

"Скажімо, зараз проти Росії в Євросуді з прав людини тисячі позовів як від фізичних осіб, так і від постраждалих банків, підприємств. Величезних збитків від російської агресії зазнали морські порти, компанії "Чорноморнафтогаз", "Нафтогаз України" та інші. І у цих справ є сприятливі для нас перспективи", - наголосила вона.

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Нардеп додала, що Україна звернулася до міжнародних судових інстанцій з позовами про порушення Росією морського права.

"Йдеться про Керченський міст, який заблокував для великих суден вхід до Маріуполя і портів Азовського моря. Тим самим РФ "валить" нашу економіку, а також намагається налаштувати населення територій, пов'язаних із Донбасом, проти української влади. Мовляв, якщо в Маріуполі зупиняться заводи, то люди скажуть: навіщо нам така влада", - резюмувала представник президента.

Разом з тим варто відзначити, що Кабінет Міністрів України прийняв рішення виділити по 100 тисяч гривень родинам політичних ув'язнених, які перебувають у в'язницях в Росії і на Донбасі. Про це на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Російська агресія триває. Українська земля сьогодні поневолена. Люди в окупації. Треба пам'ятати про кожного, хто страждає від обмеження прав. Ми приймаємо рішення про підтримку сімей політичних в'язнів і виділяємо по 100 тисяч гривень", - сказав він.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що у Російській Федерації утримуються 38 українських громадян. Зокрема, це Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Ахтем Чийгоз, Руслан Зейтуллаєв, Арсен Джеппаров, Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присіч, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Володимир Дудка, Олексій Стогній, Гліб Шаблій, Володимир Балух та інші.

Лист Олега Сенцова вустами відомих українців

Нагадаємо, сестра Сенцова приголомшила заявою.

Як повідомляв "Знай.ua" стало відомо про життя українців в полоні Путіна.

Також "Знай.ua" писав, що Москва "загорілася" банерами на підтримку Сенцова.