Українські лікарі, котрі проводили медичний огляд наших полонених на території РФ, розповіли про їх стан здоров'я. Результатами перевірки поділилася представник в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Ірина Геращенко, зокрема розповіла про встановлені діагнози.

"У мене є довідка про тих діагнозах, які поставили лікарі після огляду наших звільнених заручників. У всіх були черепно-мозкові травми. Це свідчить про те, що всіх їх катували, били по голові. У всіх були проблеми з зубами. Це також свідчить про тортури, побиття, поганому харчуванні, нестачі повітря. А 12 осіб зізналися в сексуальних зґвалтуваннях", - підкреслила вона.

Українці в російському полоні

За офіційним даними української сторони, в Росії, в анексованому Криму та на непідконтрольних уряду територіях Донбасу незаконно утримуються 172 українці. З них 64 ув’язнені з політичних причин за сфабрикованими справам в РФ та на окупованому кримському півострові, ще 108 військових та цивільних є заручниками самопроголошених невизнаних республік на території окремих районів Луганської та Донецької областей (ОРЛДО). Всі ці люди роками чекають звільнення.

Якщо звільнення військових та цивільних на непідконтрольному Донбасі, рідко, але все таки відбуваються, то звільнення політв’язнів з Росії та Криму домогтися дуже важко. За чотири роки конфлікту з російських в’язниць було звільнено лише п’ятеро українців.

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Українські дипломати відправили вже понад три сотні звернень до російської влади щодо звільнення політичних в’язнів, але Кремль їх відкрито ігнорує, навіть попри тиск з боку міжнародної спільноти. На думку юристів, Україні потрібно шукати інші шляхи впливу: передусім чітко визначити правовий статус людей, яких незаконно утримують, а також призначити особу, відповідальну за їхнє звільнення та координацію її дій із родичами

Дивіться: Чим відрізняється український і російський військовий полон? (Обережно! Кадри не для людей зі слабкою психікою)

Нагадаємо, українські військові та родичі полонених взяли участь у виступі на тему "Людська ціна російської агресії в Україні".

Як повідомляв Знай.ua, уряд України наполягає на звільненні всіх українських політв'язнів у Росії, в тому числі і українського режисера Олега Сенцова, в обмін на 23 росіян.

Також Знай.ua писав, двоє українських військовослужбовців Яків Веремейчик та Юрій Євтушок, які потрапили в полон бойовиків.