Згідно з прогнозом, ціна на газ для населення в 2019 році може збільшитися на 5-8%, у 2020 році - на 14%, але не збільшуватися в 2021 році, йдеться у "Прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки", який є в розпорядженні ЕП.

Ціни на електроенергію не планується підвищувати в 2018 році, однак з 2019 по 2021 роки вони щорічно зростатимуть на 25%.

Кабінет міністрів повинен був підвищити ціну на газ для населення з 1 квітня 2018 року, але відклав рішення до 1 червня.

Пізніше, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман припустив, що ціна на газ може зменшитися для Української в 2020 році.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на українських заправках ціни на паливо знизилися. До кінця літа водіям можна не турбуватися про завищення цін, однак може подорожчати автогаз.

Про це повідомляють ЗМІ.

Як змінилися ціни?

Зараз дизпаливо дешевше на 20 копійок, ніж місяць тому. Бензин А-92 і А-95 стали доступнішими на 17 копійок, А-95 + - на 20. Трохи подорожчав автогаз - на три копійки за літр.

Якщо заправити повний бак автомобіля, то навіть таке зниження ціни буде досить відчутним. Сьогодні заправити бак авто на 48 літрів вигідніше в середньому на 90 гривень.

Однак ціни на паливо в порівнянні з початком року значно подорожчали. Так, заправити повний бак автомобіля дизпаливом в січні можна було на 39 гривень дешевше, ніж зараз.

Аналітики відзначають, що подорожчання нафтопродуктів в значній мірі відбулося через падіння національної валюти. Оскільки Україна ввозить нафтопродукти з-за кордону, велику роль у формуванні ціни відіграє саме курс валют.

"Після того, як ціни на нафту в травні дуже сильно злетіли до 80 доларів за барель, в червні вони знизилися до 73 доларів. І ринок відіграв це зниження - тому ціни знизилися", - пояснює Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95 ".

Ніхто з трейдерів не зацікавлений у тому, щоб піднімати ціни, каже Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Психея". Це призведе тільки до відтоку споживачів на заправках, які торгують скрапленим газом.