Національна поліція має намір посилити покарання за неправдиві повідомлення про мінування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це сказав перший заступник голови Нацполіціі В'ячеслав Аброськін, пише прес-служба відомства. За словами чиновника, за останні роки кількість дзвінків про мінування зросла в рази.
Якщо в 2012-2013 роках їх було 200, то вже в 2014-2016 роках кількість повідомлень більше 800. Такі дзвінки надходять силовикам по всій країні, однак найбільше дзвонять в Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Львівській і Херсонській областях, а також Києві.
"Ми часто отримуємо повідомлення з окупованих територій про "замінування" різних об'єктів в наших містах. Мета таких дій досить зрозуміла - дестабілізація ситуації на мирних територіях", - сказав Аброськін.
За розрахунками, найчастіше хулігани "мінують" адміністративні будівлі, приміщення транспортної інфраструктури, і торгівлі. Головна шкода таких дзвінків в тому, що поліція, рятувальники використовують значну частину свого ресурсу.
Аброськін вважає, що через лояльні покарання кількість повідомлень про "мінування" не зменшується.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що телефонним мінерам здалося мало кошмарити правоохоронців і населення повідомленнями про вибухівку на вокзалах, в метро або магазинах, і вони перейшли на "новий рівень".