Вчора, 19 грудня, на День Святого Миколая, у більшості українських міст урочисто відкрили новорічну ялинки та офіційно розпочали зимові свята.

"Українська правда" показала, як виглядають новорічні красуні у різних українських містах та скільки грошей на них витратили.

Київ

Вартість ялинки та її транспортування склали 86 тисяч грн, прикраси ж коштували 2,7 млн грн. Транспортували її з Івано-Франківської області.

Популярні новини зараз
Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Рівне

Цю ялинку привезли з Базальтівського лісництва Костопільського району. Їй 53 роки, а заввишки вона 25 метрів. За неї місто сплатило 4,8 млн грн, ще 75 тисяч грн заплатили лісгоспу за транспортування.

Львів

Новорічне дерево місту подарувала галичанка з села Брюховичі. 18-метрова красуня на площі перед Оперним театром прикрашена лише гірляндою з ліхтариків тепло-золотавого кольору.

Суми

Сумська ялинка цього року вперше штучна і претендує на звання однієї з найпотворніших ялинок України. Деревце, яке повністю зібрали вже 30 листопада, міському бюджету вартувало 1,54 млн грн.

Миколаїв

Миколаївська ялинка – близнючка сумської. 22-метрове штучне деревце коштувало місту 2,8 млн грн. Це найкоштовніша ялинка в Україні.

Житомир

Новорічне деревце у Житомирі також штучне. Воно стало рекордсменом серед ялинок за живучістю: місто купило 18-ти метрову ялинку аж у 2008 році за 220 тисяч гривень й досі її використовує.

Тернопіль

"Штучне" новорічне дерево прикрашає місто вже 8 років поспіль. Виключенням став лише 2013 рік – у цьому році ялинка була живою. Висота штучної красуні 18,5 м.

Ужгород

Місту ялинку, як й у Львові, подарували. Її висота – близько 15 метрів. Дерево прикрасили 400 кульками.

Дніпро

У Дніпрі ялинка має зріст у 28 метрів. Вона штучна і дуже схожа на Миколаївську. Прикрашене деревце 398-ма ліхтариками.

Запоріжжя

18-ти метрову головну ялинку Запоріжжя встановили на площі Фестивальній. Торік у каркас вмонтували 270 живих гілок, нині оздобили штучними. Вартість деревця разом із гірляндами – 1,4 млн грн.

Полтава

300 тисяч грн коштувало місту оновити прикраси на головній "штучній" ялинці міста. Каркас та гілки залишились минулорічними. Ще 70 тисяч грн витратили на встановлення та охорону дерева.

Одеса

Головна ялинка міста в Одесі штучна, 20-метрова. Її купили у 2013 році за 200 тисяч грн. Ще 300 тисяч грн коштують ілюмінація та прикраси. Гірлянда головної ялинки має протяжність 4 км.

Вінниця

"Живу" 22-ти метрову ялинку прикрасили у Вінниці. Деревце з 4000 прикрас та ілюмінацією місту коштувало 1 млн грн.

Хмельницький

Вартість 18-метрової хмельницької ялинки зі штучними гілками, металевою підставкою та антивандальною огорожею – 490 тис. грн. Ще у 1,26 млн грн обійшлися місту 3D ілюмінація та інші прикраси.

Харків

Вже не перший рік харківська ялинка залишається найвищою – 36 метрів, а в 2015 році вона була визнана найвищою і в Європі. По висоті вона дорівнює 12-поверховому будинку.

Кропивницький

Старий каркас – нове штучне убрання. Його вартість склaлa 308 тис. грн, ще мaйже 300 тис. витpaтили нa нoву світлoву ілюмінaцію.

Луцьк

Головна "жива" ялинка Луцька розташована на вулиці Театральній, там і росте. На прикрашення новорічних дерев у різних районах міста з бюджету міста виділили 250 тисяч грн. Інша луцька ялинка, яку встановили біля торгівельного центру, може отримати титул наймодернішої.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Броварах під Києвом встановили дуже дивну ялинку, яка підняла на вуха соцмережі.