Українські науковці розробили прилад, що може позбавити країну газової залежності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУпродовж 9 років вчені з Національного технічного університету "КПІ" імені Ігоря Сікорського та Національного університету імені Тараса Шевченка розробляли прилад, який може вирішити проблему залежності України від РФ щодо газу і значно здешевити вартість опалення для споживачів. До того ж винахід є екологічно безпечним, стверджують науковці.
Принцип дії винаходу полягає у використанні для отримання енергії рідини під назвою водо-вугілля. Це особливо приготовлена суміш бурого вугілля і води, яка дозволяє отримати потужний процес горіння. Однак для нього, крім цієї речовини, також необхідний плазмотрон і електрика.
"Невелика кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок - невелика кількість електрики дає велику кількість тепла", - пояснив аспірант КНУ Микола Клочок.
За його словами, зараз одна година обігріву 250 кв. м житлової площі вимагає три куби газу. За півроку це обійдеться споживачеві в 129 600 гривень. Натомість застосування нової розробки дозволить зназити вартість опалення в п'ять-шість, а іноді і більше разів. Ще одна перевага пристрою - це його мобільність.
"Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б щось зварити. Одна проблема - потрібна електроенергія. При нашому способі пальне, газ та інші види палива повинні бути відсутніми - тільки водо-вугілля", - зазначив доцент КПІ Юрій Попіль.
За словами вчених, нестачі в основному ресурсі для їх розробки в Україні немає, адже країна багата покладами бурого вугілля, до того ж воно залягає на поверхні.
Вчені зазначили, що сьогодні подібна технологія вже застосовується в Америці та Китаї. А найбільш активно її використовують там, де обмежені нафтові і газові ресурси. Але розробка українців суттєво відрізняється тим, що це метод більш екологічного безпечний.
Творці унікального приладу також відзначили, що не готові продавати свою ідею, адже хочуть, щоб вона на повну потужність запрацювала в Україні. Зараз вони шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.