Начальник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку Ольга Божок заявила, що у Києві минулого року 61% померлих кремували відповідно до їх волевиявлення.

За її словами, в Кабміні й досі не можуть дійти згоди щодо удосконалення системи поховань – дається взнаки нестача місць на кладовищах, особливо у великих містах.

Переповнені кладовища

"28 кладовищ в межах міста Києва офіційно носять статус закритих. Це означає, що поховати на цьому кладовищі людину можна лише якщо відбувається під поховання, тобто коли близький родич там вже похований", – зазначила Божок.

За статистикою, з кожним роком кількість осіб, котрі погодилися на кремування після смерті, стрімко зростає, але це дало підстави уряду зробити зовсім несподівані висновки. Мовляв, українці до цього ментально схильні.

 Ментальна схильність?

Популярні новини зараз

Олена Зеленська на виборах зробила те, на що не наважувалася жодна перша леді: на одній хвилі з українцями

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Українців відвідає бабине літо, синоптик порадувала прогнозом: "До +20"

Львів'янка народила у 12 від власного брата і приголомшила Україну зізнанням: "Втомилася, їду до Польщі"

Показати ще

"Виявилось, що ментально українці вже більш схиляються до кремації і ця тенденція з кожним роком зростає. На всю Україну крематоріїв лише три: у Києві, Харкові та Одесі. У цих трьох містах тенденція кремації зростає, але в інших містах... З тої ж самої Полтави везуть в Харків. Це просто дуже вартісне саме перевезення, – припустила Божок. Є дуже багато людей у Дніпрі, Запоріжжі, які хочуть бути поховані шляхом кремації, але у них немає такої можливості, бо немає крематоріїв. Чому їх немає? Бо за законодавством вони можуть бути лише комунальної власності, тобто за кошти місцевих бюджетів, які не мають таких коштів", - підсумувала вона.

Божок підкреслила, що навіть у столиці настільки не вистачає місць на кладовищах, що незабаром будуть зводити новий крематорій. Він повинен бути сучасним і не впливати на екологію.

Дивіться: зміни у правилах поховання

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні запровадили закон щодо так званого "біопоховання". Біля кожної основи стовбура дерева або куща, буде розміщуватися табличка. Саме вона і буде нагадувати про померлого. Повідомляється, що нові поховання відбуватимуться біля традиційних кладовищ або в зелених зонах за містом. Займатися похованнями стануть фірми, що отримали ліцензію на надання ритуальних послуг. Передбачається, що ціна біопохоронів буде нижчою від традиційних.