Біозахоронення, які були запропоновані в Україні новим законопроектом, дуже схожі на звичайну кремацію тіла покійного, але є деякі особливості...

Цю інформацію повідомила Ольга Божко, начальник відділу комунального обслуговування Управління благоустрою територій та комунального розвитку Мінрегіону, пише "КП в Україні".

Божко розповідає, що людина може сама вибрати, якою рослиною вона хоче стати після смерті.

"Прах поміщають у капсулу з натурального матеріалу, який швидко розкладається. Це може бути торф'яна, целюлозна або інша природна основа. Разом з прахом закладається насіння рослини. Урна поміщається в землю і вже через кілька місяців можуть з'явитися перші паростки. Людина при житті може заповідати, яким деревом, кущем, багаторічним квіткою він хоче стати після смерті. Або родичі підберуть рослину, що відображає сутність покійного", - пояснила вона.

Біля кожної основи стовбура дерева або куща, буде розміщуватися табличка. Саме вона і буде нагадувати про померлого.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Повідомляється, що нові поховання відбуватимуться біля традиційних кладовищ або в зелених зонах за містом. Займатися похованнями стануть фірми, що отримали ліцензію на надання ритуальних послуг. Передбачається, що ціна біопохоронів буде нижчою від традиційних.

Священики ж не готові прийняти такі зміни.

"Традиційні похорони теж екологічний обряд – на могилах здавна садили квіти, дерева, ставили дерев'яні хрести. Коли приходив час, вони падали і тліли в землі. Це зараз люди придумали заливати могили бетоном, нести пластикові квіти. Потрібно позбутися від цього і повернутися до традицій предків", - каже протоієрей Петро Ландвитович (КП).

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Україні налічується близько 32 тисяч кладовищ, з яких у містах всього 3 тисячі, з них 1 тисяча вже закрито для поховань.

За даними Мінрегіону, середня ціна всього комплексу ритуальних послуг у країні в 2015 році становила 3260 грн. Порівняно з 2014-му, ціна піднялася на 607 грн. Найдорожче поховати людину в Києві, Житомирській і Львівській областях, найдешевше — у Дніпропетровській.

"В даний момент у населених пунктах України існує необхідність будівництва ще 551 місця поховань", — пояснили у Відомстві.