Українського політв'язня Кремля Станіслава Клиха в російській колонії змушують примусово проходити психіатричне лікування. Це негативно відбилося на його здоров'я, повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Раніше правозахисники повідомляли, що в липні цього року Клих влаштував 12-денне голодування в знак протесту проти незаконного арешту і утримання в Росії. Через виснажливе голодування у чоловіка погіршився стан здоров'я, тому він звернувся до керівництва в'язниці і написав прохання про надання медичної допомоги.

"Замість того, щоб направити його в звичайне медичний заклад, керівництво вязниці 28 серпня перевело Станіслава Кліха в психіатричну лікарню міста Магнітогорськ, де його насильно утримували до 8 вересня. У лікарні Станіслав Клих піддався примусовому психіатричному лікуванню: медперсонал багаторазово робив йому ін'єкції невідомих препаратів , що може розглядатися як катування або жорстоке поводження ", - відзначили правозахисники.

Українець запевняє, що відчуває себе "задерев'янілим". А після примусового "лікування" Клих схуд на 15 кілограмів. За словами матері, Тамари Клих, у нього були пролежні, п'ять з його пальців були сильно пошкоджені. До того ж, жінка розповідає, що син поводився "як дитя мале", був нездатний навіть самостійно вмитися. А медсестра з в'язниці повідомила їй про те, що після повернення з психіатричної лікарні Станіслав був нездатний керувати своїми руками.

Варто відзначити, що керівництво в'язниці не зізнається, які препарати вводили Клиху. Мета, з якою це робилося теж не повідомили.

Популярні новини зараз

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

Нагадаємо, 10 листопада стало відомо про те, що стан здоров'я незаконно засудженого в Росії українця Клиха різко погіршився. За словами кримської активістки Ольги Афанасьєвої, він провів в комі шість днів.

26 жовтня минулого року Верховний суд Росії визнав законним вирок, раніше винесений російським судом українським громадянам Микола Карпюк та Станіславу Клиху, засудженим до 22,5 і 20 років позбавлення волі за нібито участь у війні проти РФ в ході Першої чеченської війни.

Обидва не визнали свою провину і заявляють про те, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них під тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗО електричним струмом, голками під нігті і цілодобовим забороною на сон.

Раніше портал "Знай.ua" писав, що Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання офіційного запиту з боку України про можливість передачі засуджених українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка на батьківщину.