Валюта однією з найпопулярніших в Україні туристичних країн - Туреччини - останнім часом б'є рекорди за темпами економічного падіння. За оцінками експертів, турецька ліра вже вийшла на друге місце в світі по девальвації за 2018 рік і, судячи з усього, це лише початок.

Такі негативні показники на сьогодні демонструє хіба що економіка Венесуели, яку просто поглинула криза.

Падіння ж турецької національної валюти пов'язують з санкціями США. Відносини між цими кранами давно досить натягнуті.

Як це вплине на Україну

Для українського споживача Туреччина - це в першу чергу фрукти, текстиль та одяг. Ну і, звичайно, туризм.

Популярні новини зараз

Оля Полякова похизувалася своїм будинком на березі озера: "Десь у Франції"

Киян залишать без гарячої води: Кличко назвав дату

Київські дорожники з цеглиною і тачкою атакували асфальт і стали живим мемом

"Холостяк" розпрощається з улюбленицею глядачів Юлею Зайкою: "Перестала боротися"

Показати ще

На думку експертів, деякі товари, як і ціни в турецьких готелях і вартість туристичних послуг, на думку експерта, також можуть знизитися.

Але, знову ж таки, для іноземних туристів ціни "прив'язані" до твердої валюти - долара або євро. Тому тут теж особливого зниження чекати не варто.

Додамо, що різке падіння російського рубля та турецької ліри може негативно позначитися і на стані до української гривні, зокрема слід бути готовими до чергової девальвації. Втім, вона буде не дуже суттєвою і не досягне таких масштабів як у сусідніх країнах.

Такий прогноз дав фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Дивіться: Сполучені Штати розширили санкції проти Росії

Нагадаємо, російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму, а станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада цього року.

Як повідомляв Знай.ua, у понеділок, 13 серпня, курс долара перевищив позначку в 68 рублів. Таке падіння російської валюти було востаннє 18 квітня 2016 року. Рубль почав своє стрімке падіння з 8 серпня на тлі заяв про нові санкції США. Тоді курс долара до рубля досяг максимуму з квітня і перевищив на піці 65 рублів. У Банку Росії відзначають, що падіння курсу рубля є природною реакцією на потенційні санкції США.

Також Знай.ua писав, що Україна сподівається на введення додаткових санкцій проти Росії на підставі чергового звернення, поданого до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).