У вівторок 15 травня президент Петро Порошенко підписав указ про санкції щодо деяких російських сервісів, соцмереж і компаній. Зокрема, під забороною опинилися Яндекс, Доктор Веб, Лабораторія Касперського, Mail.ru, соціальні мережі Однокласники і Вконтакте.

Варто зазначити, що 5 російських сайтів, включаючи ВКонтакте, Mail.ru і Яндекс, останнім часом знаходились у ТОП-25 УАнету. При чому ВКонтакте охоплював в березні майже 80% українських користувачів. Щоправда, у квітні, вітсоток трохи знизився - до 78,3%.

Що ж до Однокласників, то ця соцмережа охоплює трохи менше половини користувачів УАнету. Цікавим є і той факт, що Вконтакте, Mail.ru і сервіси Яндекс популярніші серед українців за Facebook, на який у квітні припадало всього 54,2% українських користувачів.

Однак, у світі російські соцмережі далеко не такі популярні. Тому багато сайтів можуть стати альтернативними майданчиками для користувачів російських соцмереж.

Так, згідно з даними Amazon і SimilarWeb, найпопулярніші соцмережі в світі - Faсebook і WatsApp. Facebook, який досяг 1,89 млрд користувачів в місяць, - найбільша соціальна мережа в 119 з 149 досліджуваних країн.

Щоправда, в минулому році сервіс Марка Цукерберга втратив лідерство у дев'яти країнах.
В таких країнах, як Ботсвана, Мозамбік, Намібія, Іран та Індонезія, переважає Instagram, а в деяких регіонах Африки виграє LinkedIn. Найпопулярніша мережа Китаю - QZone, а Японії - Twitter.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще

Аналітики Amazon і SimilarWeb очікують, що Facebook в 2017 році має всі шанси стати лідером серед соцмереж на пострадянському просторів.

Як повідомляв портал Знай.ua, указом президента в Україні заборонили доступ до соцмереж "Вконтакті" та "Однокласники". Найближчим часом ці ресурси будуть заблоковані для доступу користувачів, окрім головної сторінки. Українці вже створили петицію, в якій вимагають скасувати заборону на роботу російських соцмереж.