У вівторок, 13 березня, НБУ укріпив курс національної валюти по відношення до долара та євровалюти.

Зокрема, офіційний курс гривні до американської валюти був встановлений на рівні 25,92 грн/$, повідомили на офіційному сайті Національного банку України.

Це на 17 копійок дешевше, ніж днем раніше.

У той же час євро подешевшав на 51 копійку до 31,89 грн/€.

Популярні новини зараз
"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію
Показати ще

Нагадаємо, експерти також повідомили, що з початку цього тижня очікується подальше зниження курсу долара. Безготівковий долар може знизитися через тиждень до 25,6 грн, а готівковий в банках буде торгуватися близько 25,5/25,9 грн.

Спеціалісти пояснили позитивні зміни на міжбанку тим, що збільшується потреба в гривні для великих компаній. Купівля гривні на минулого тижня на готівковому ринку призвела до того, що її майже не залишилося в обмінних пунктах. А це у свою чергу стало додатковим фактором, який формує зміцнення української гривні.

Нагадаємо, минулий робочий тиждень хоч і був короткий, але національній валюті приніс ще більше зміцнення. Перед святом долар впав на шістдесят копійок. Сьогодні ж, у порівнянні з останнім робочим днем ​​минулого тижня, долар "схуд" ще на двадцять п'ять копійок. Виходить долар став коштувати менше майже на гривню за два неповних тижня.

Дивіться, що буде з цінами та курсом гривні у 2018

Як повідомляв портал "Знай.ua", сценарії від МВФ щодо змін в українській економіці дещо відрізняються від прогнозів Кабінету міністрів. Міжнародний валютний фонд не сподівається на значні зміни курсу гривні по відношенню до долара у 2018 році.

МВФ також назвав оптимальну ціну газу для українців. Тарифи на блакитне паливо повинні змінитися відповідно до ринкових вимог. Остаточну вартість блакитного палива для домогосподарств найближчим часом можуть прирівняти до тарифів, які сплачують імпортери. А саме ці ринкові умови дуже часто стають приводом для корупційним схем.