Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на неділю, 26 серпня. Так, українську валюту зміцнили до 27,85 за долар. Про це свідчать офіційні дані на сайті регулятора.

Офіційний курс валют НБУ на 26 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2785.3197 гривні;

100 євро – 3225.1217 гривні;

10 російських рублів – 4.0646 гривні.

Таким чином, курс долара в неділю, порівняно з показниками у суботу, 25 серпня, знизився в ціні на 3 копійки. При цьому курс євро зменшився на 14 копійок, а російський рубль подешевшав на 6 копійок.

Відзначається, що різке падіння російського рубля і турецької ліри може негативно позначитися і на стані української гривні, зокрема, слід бути готовими до чергової девальвації. Втім, вона буде не дуже істотною і не досягне таких масштабів, як у сусідніх країнах.

За словами українського фінансового аналітика Віталія Шапран, причиною таких змін стала величезна експортна ніша цих двох країн для нашої країни.

"По-перше, мене турбують санкції США щодо турецьких металургів, оскільки в Туреччині металурги завжди були проблемою для нашої країни, вони можуть впливати на ціни в чорноморському регіоні, а це якраз наш регіон, де ми активно торгуємо. Тому насправді я очікую зниження цін щодо нашого експорту саме в регіональному масштабі, це для України недобре", - пояснив він.

Шапран зазначив, що за різними оцінками Туреччина і Росія займають 15-25% в українському експорті. Так чи інакше, зміни на фінансових ринках не можуть не торкнутися і українського.

Нагадаємо, що девальвація української національної валюти пов'язана зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні і психологічні фактори.

Як повідомляв портал Знай.uа, США розширили санкції проти КНДР, додавши до списку одну фізичну і троє юридичних осіб. До списку, зокрема, потрапило російське підприємство "Профинет".

Також портал Знай.uа писав, що в Україні можуть оголосити дефолт, якщо Київ не буде виплачувати зовнішні борги, взяті минулими владою в період з 2005 по 2013 роки.