Девальвація української національної валюти пов'язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативних і психологічних факторів.

Про це повідомили у відділі комунікації регулятора (НБУ).

При цьому, пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійний комплекс, АПК) залишається на досить високому рівні, що свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні, зазначає регулятор.

За його даними, на ситуації позначається сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюту для розрахунків за газ і за нафтопродукти (для раннього початку збору врожаю) і з боку імпортерів товарів і послуг споживчого напряму (електроніка, продукти харчування, туризм і т. д.), що є наслідком зростання доходів населення. Крім того, під впливом негативних очікувань вже традиційно напередодні осені зменшується пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що позначається на спрямованості операцій банків на міжбанківському валютному ринку.

Популярні новини зараз

Прес-марафон Володимира Зеленського: скандал з пресою, щупальця олігархів і головні помилки

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Новий прожитковий мінімум: скільки українці почнуть отримувати пенсій, зарплат та соцвиплат з 1 грудня

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Нацбанк також запевняє, що зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, які посилилися протягом поточного тижня в зв'язку з подальшим перевищенням попиту на валюту над її пропозицією. Для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку Національний банк щодня виходив з продажем іноземної валюти.

Дивіться: Що готує Нацбанк до кінця року

Нагадаємо, долар після вихідних стрімко почав набирати вагу. У понеділок, 20 серпня, покупка та продаж іноземної валюти в обмінниках складе від 27,89 гривень. За даними НБУ, євро подорожчав на 31 копійку і тепер коштує 31,77 грн. Курс російського рубля - 40 коп. В обмінниках долар купують по 27,82 грн, продають по 27,90 грн.

Як повідомляв Знай.ua, українцям роз’яснили всі нюанси нових правил виплати аліментів.

Також Знай.ua писав, що влада збирається підвищити податки на нерухомість.