В Україні дещо змінилися правила нарахування аліментів: тепер мінімальна виплата повинна дорівнювати половині від прожиткового мінімуму дитини відповідно до віку, в той час як максимум досягає десяти таких мінімумів. З 1 липня прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить +1559 гривень, а з 6 до 18 років - 1944 гривні.

Відзначимо, що в ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України з'явилися зміни, згідно з якими встановлюється "мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та може бути присуджений судом в разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів". Про це пише ZN.UA.Минуло вже більше місяця відтоді, як уряд схвалив нові правила виплати аліментів. Кілька засобів тиску на батьків, котрі не поспішають утримувати власних дітей після розлучення, може й дієві, але навіть у такому, здавалось би, суворому законі знайшлися суттєві мінуси.

Правозахисниця Юлія Дузь пише, що потрібно звернути увагу на формулювання норми. По-перше, такий розмір є рекомендованим. По-друге, він може застосуватися тільки судом. По-третє, заробіток (дохід) боржника повинен бути достатнім для можливості стягнути таку суму.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

"Лосини вп'ялися прямо туди": дружина Джастіна Бібера засвітила свій "чебурек"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Показати ще


Нагадаємо, цього року з 1 вересня кожна мама в пологовому будинку отримає допомогу на дитину у вигляді бебі-боксу, до якого увійдуть чверть сотні речей, необхідних у перші місяці життя малюка. Українцям представили повний перелік дитячих товарів загальною вартістю до 5 тисяч гривень гривень.

Як повідомляв Знай.ua, із набуттям чинності ініціатив другого пакету законопроектів у межах ініціативи "Чужих дітей не буває" з 28 серпня на платників та одержувачів аліментів очікують нововведення.

Також Знай.ua писав, що злісним неплатникам аліментів приготували жорсткі санкції.