Для згладжування сезонних і психологічних коливань курсу нацвалюти Нацбанк минулого тижня продав на міжбанку 215 млн доларів США.

Про це розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб. Він пояснив, чому курс гривні "скаче" від зміцнення до знецінення і що робить Нацбанк для згладжування таких коливань, передає прес-служба НБУ.

"Зараз фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з другої половини дня п'ятниці після періоду її знецінення, свідчить саме про це", – зазначив заступник голови Нацбанку.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

У період девальваційного тиску на курс гривні пропозиція валюти на міжбанківському ринку залишалася значною завдяки досить високими цінами на товари українського експорту (метали і зернові), а також завдяки збільшенню обсягів експорту.

"Водночас дисбаланс на ринку був обумовлений переважно збільшенням попиту на валюту через сезонні, ситуативні і психологічні фактори. Так, на попиті на валюту позначилося сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюту для розрахунків за газ і за нафтопродукти ( для раннього початку збору врожаю) і з боку імпортерів товарів і послуг споживчого напрямку (електроніка, продукти харчування, туризм тощо), що є наслідком зростання доходів населення", – пояснив Сологуб.

Крім того, на курс нацвалюти вплинули і негативні очікування, які вже традиційно формуються напередодні осені. Під дією цього психологічного тиску зменшилася пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що позначилося на операціях банків на міжбанківському валютному ринку.

"Зате зараз ми бачимо іншу ситуацію – з другої половини дня п'ятниці курс зміцнюється... Зокрема, зміцненню гривні сприяє той факт, що підприємства продають валюту в зв'язку з періодом податкових платежів. Крім того, можна говорити, що за попередні тижні бізнес і банки задовольнили свої потреби у валюті, і відкладеного попиту поки немає", – розповіли в НБУ.

Нагадаємо, НБУ з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливанням, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.

Як повідомляв раніше Знай.ua, кількість працівників в Україні, чия заробітна плата перевищила показник в 10 тис. грн, досягла 26,8%. Такі дані наводить Державна служба статистики України після аналізу нарахованих зарплат за червень 2018 року.

Також Знай.ua писав про те, що валютні розпродажі Нацбанку почали давати плоди. За підсумками безготівкових торгів 17 серпня курс долара опустився на 3 копійки, і зафіксувався перед вихідними в рамках 27,75-27,77 грн./$.