Найчастіше українці зберігають свої заощадження на депозитних рахунках, однак існують інші, більш вигідні форми заощаджень.

Сьогодні українці можуть робити заощадження, використовуючи такі форми, як депозити, облігації внутрішньої державної позики, зарубіжні інвестиції тощо. Що стосується прибутковості, то облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) вигідніші ніж депозити.

Про це розповів заступник директора департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський в ефірі одного з українських телеканалів.

"Зараз є кілька форм, в яких можна тримати заощадження. Найбільш класична - це депозит. Депозитам українці віддають найбільшу перевагу. Обсяг депозитів в банківській системі на 1 серпня склав 458 млрд грн. Більше 50% зберігається саме в гривнях, відповідно, трохи менше - в іноземній валюті ", - повідомив Лепушинський.

При цьому, за його словами, вдалою альтернативою депозиту є покупка облігацій внутрішньої державної позики Міністерства фінансів, також - чи в гривні, або у валюті.

Крім того, фізичні особи можуть отримати електронну ліцензію НБУ та інвестувати кошти за кордон: або в певну пенсійну схему, або на свій рахунок, або інвестувати в нерухомість.

"Гривневі ОВДП сьогодні досить привабливі. Адже ставки за облігаціями значно вищі, ніж за депозитами. Крім того, доходи від зберігання коштів на депозитах оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (18%) і військовим збором (1,5%), в той час як доходи від інвестування в ОВДП - лише військовим збором", - звернув увагу Лепушинський.

Як пояснив фахівець, різниця в дохідності відчутна. Наприклад, по 3-місячному депозиту ставка в банку буде 14%. Мінус податок - буде приблизно 11,3%. За ОВДП ставка 18%.

Нагадаємо, у НБУ повідомили, що загальний обсяг депозитів в українських банках постійно зростає.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти розповіли, чи є сенс українцям довіряти гроші банкам.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Також "Знай.ua" писав, що до кінця наступного року курс долара може досягти 39,4 грн при негптивному прогнозі - неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал.