Вже відомий офіційний курс іноземних валют Національного банку України (НБУ) на понеділок, 27 серпня. Так, курс долара, в порівнянні з показниками у вихідні дні, 25-26 серпня, впав - 27,85 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют Нацбанку 27 серпня

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

100 доларів США – 2785.3197 гривні;

100 євро – 3225.1217 гривні;

10 російських рублів – 4.0646 гривні.

Так, долар, знизився на 3 копійки. У той же час євро подешевшав на 14 копійок, а вартість російського рубля з неділі зменшилася на 6 копійок.

Тим часом експерт Економічного дискусионного клубу Олег Пендзин заявив, що різке падіння рубля пов'язане з введенням чергових санкцій США проти Росії. Так, фахівець пояснив, що майбутнє російської національної валюти буде залежати від того формату санкцій, який обере США.

"Обговорюють різні варіанти: від повного блокування російських банків до можливості рефінансування російського зовнішнього боргу. У будь-якому разі введення санкцій призведе до падіння російського рубля. Однак глибина падіння буде залежати від того, наскільки серйозними будуть санкції по відношенню до російських банків і до можливості рефінансування російського зовнішнього боргу", - зазначає експерт.

Рішення, за його словами, буде стосуватися неможливості рефінансування зовнішнього російського боргу.

Нагадаємо, що в липні 2018 року українці купили в банках іноземної валюти на суму, еквівалентну майже $918 млн. Зате банки купили у громадян $1053 млн.

Як повідомляв портал Знай.uа, Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Також портал Знай.uа писав, що російський рубль ризикує перейти критичну межу і знизитися в ціні до історичного мінімуму, а станеться це, за прогнозами аналітиків, вже до початку листопада цього року.