Національний банк України змінить формування курсу гривні в Україні. НБУ змінить підхід до валютних інтервенцій. Це зможе підвищити прозорість освіти курсу гривні. Дані надала прес-служба регулятора.

Національний банк змінить стратегію формування курсу гривні на міжбанківському валютному ринку. Для цього валютні інтервенції будуть відбуватися в 4 варіантах. Серед них передбачаються валютний аукціон, інтервенції за єдиним курсом, запит або інтервенція з найкращому курсом і адресна інтервенція.

Крім того Нацбанком планується введення нового функціоналу Matching. Він призначений для того, щоб укладати угоди в торговельно-інформаційних системах.

Matching унікальний тим, що дає можливість НБУ на рівні з іншими учасниками ринку миттєво укладати угоди купівлі-продажу іноземної валюти. І це буде здійснюватися шляхом вибору кращого завдяки анонімним котируванням.

Популярні новини зараз

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Показати ще

Валютні інтервенції з використанням Matching дозволять на умовах анонімності мінімізувати ризик "суб'єктивності" операцій. Саме ця програма допоможе у визначенні курсу гривні на міжбанківському валютному ринку з більшою точністю і прозорістю. А умови стануть ринковими.

Matching не стане монополістом у сфері валютних інтервенцій і Нацбанк продовжить, нарівні з ним здійснювати операції через перевірені функціонали.

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа", скасування валютного ліміту внесе свої корективи в життя українців. Буде скасовано низку адміністративних обмежень при валютних операціях. У тому числі скасують добовий ліміт з купівлі-продажу банками валюти. Саме це може спричинити наслідки. Також будуть розширені можливості для банків на проведення операцій з іноземною валютою.

А ще в січні курс гривні встановив антирекорд: