В Україні буде скорочуватися кількість номіналами 1 і 2 гривні й монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок у зверненні відбудеться за рахунок припинення їх випуску, вилучення з обігу через пошкодження.

Про це повідомляє прес-служба регулятора. "Скорочення кількості банкнот номіналами 1 і 2 гривні й монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок в обігу буде відбуватися в основному внаслідок припинення додаткового поповнення ними грошового обігу і одночасно вилучення зазначених банкнот і монет з обігу природним шляхом, а також їх фізичної втрати та використання не за призначенням. Терміни вилучення банкнот і монет зазначених номіналів є необмеженими", - вказується в повідомленні.

При цьому пояснюється, яким чином будуть вилучатися гроші:

  • при здійсненні розрахункових, валюто-обмінних операцій і т. д. з підприємствами роздрібної торгівлі, банками та іншими організаціями;
  • здачі зношених і пошкоджених банкнот в установи банків та в НБУ;
  • при обробки банкнот на автоматизованих системах оброблення банкнот в установах банків і НБУ.
  • Разом зазначається, що вилучені Національним банком з обігу зношені та пошкоджені банкноти підлягають утилізації.

Еволюція гривні

Популярні новини зараз

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Молодий хлопець покинув дівчину з дітьми заради спокусливої тещі: "Кохання не обирає"

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Показати ще

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що нову методику розрахунку приватних грошових переказів в Україну розробив Національний банк. "Національний банк здійснив дооцінку обсягу приватних грошових переказів в Україну за 2015-2017 роках Перегляд пов'язаний з появою нових даних, які підтвердили в міграційних потоках українських працівників за останні три роки", - уточнили в НБУ.

За даними відомства, в першу чергу керувалися звітністю через офіційні канали, тобто банки та міжнародні платіжні системи, а також результати опитувань. Останні дозволять оцінити так звані неформальні надходження готівкою грошима або товарами. Протягом двох останніх років з країн-партнерів знизилася кількість переказів, здебільшого велика частка припадала на трудових мігрантів з Польщі, але носила сезонний характер.