Основою шахрайської операції є отримання зловмисниками інформації про номер телефону клієнта банку, а також про номери його близьких родичів (на них люди дзвонять зазвичай найбільш часто).

Коли всі відомості отримані шахраями, вони отримують дублікат сім-карти телефону, звернувшись з цього приводу до оператора мобільного зв'язку, який її видавав. Щоб виконати подібну операцію, потрібно ще знати суму, на яку телефонний рахунок поповнювався в останній раз. Звідки ця цифра стає відома стороннім? Дуже просто: вони поповнюють кошти на телефоні своєї жертви самостійно.

Якщо вся схема пройшла за планом, то стоїть у вашому телефоні sim-карта буде вважатися втраченої - її заблокує оператор. А знаходиться у шахраїв дублікат, навпаки, буде активований.

Навчений гірким досвідом клієнт "Привату" на відео дає рекомендації про підвищення безпеки користування сервісом банку:

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Наступний етап схеми проходить через сервіс "Приват24". Сюди злочинці звертаються за "відновленням" пароля, що дає доступ до вашого рахунку. Потім планка доступних кредитів піднімається шахраями до максимального рівня, наданого банком. Кредитні гроші тут же знімають разом із залишком, що знаходився на вашому рахунку.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" жертвами дій шахраїв нещодавно стали і клієнти "Ощадбанку". Тут придумали схему реєстрації на фейковом сайті банку, з подальшим введенням пін-кодів та номерів пластикових карт.