Чиновники Київської міськради та комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) завдали шкоди бюджету столиці на суму 119 млн гривень. Про це повідомили у звіті про роботу аеропорту фахівці Державної аудиторської служби України.

У розслідування справи про шахрайство активно включилися детективи Національного Антикорупційного бюро України. Раніше ж аудиторами була проведена комплексна ревізія роботи аеропорту в період з 2014 року по кінець 2017.

Так, у 2016 році всього аеропортів України забезпечували 96% всіх авіаперевезень пасажирів. "Жуляни" в той період займали друге місце і забезпечували перевезення 9% від загальної кількості пасажирів. У підсумку в 2015 році їх пасажиропотік склав 944 тисячі осіб, а в 2017 році – 1 млн 851,7 тис. пасажирів.

У 2010 році Київська міська державна адміністрація провела конкурс на оренду комплексів будинків і будов, обладнання КП "Міжнародний аеропорт "Київ". В результаті конкурсу була обрана компанія "Майстер-Авіа". Тобто фактично майно аеропорту перейшло в оренду "Майстер –Авіа" на 49 років. Однак її власником був і залишається екс-нардеп від Партії Регіонів Василь Хмельницький.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

До складу учасників "Майстер-Авіа" входить кілька фірм. Серед них ТОВ "Ніка-Інвест", яка зареєстрована в офшорі на Віргінських островах. Іншою фірмою була ТОВ "Фріланс-Транс". Аж до осені 2014 вона була зареєстрована в Єнакієве, Донецької області. Причому зареєстрована за тією ж адресою, що і філія компанії «УГК-2000» яка збіглому належала екс-нардепу від Партії Регіонів, близького соратника Віктора Януковича, Юрія Іванющенка.

"Майстер-Аві" всіма силами намагалися відхрещуватися від зв'язків з регіоналом, але сам Юрій ще в 2011 році підтверджував своє безпосереднє відношення до будівництва аеропорту в Жулянах.

Аеропорт був переданий в оренду як єдиний комплекс за 6% орендної плати. Тоді як вони мали повне право передати готель «Жуляни» під орендну ставку 22%, офісні приміщення – під 15%, склади – 12%, все інше майно – 10% від вартості майна. В результаті тільки в період з 2014 по 2017 роки, на думку аудиторів, бюджет недоотримав 22 млн 559,3 тис. грн. І це тільки верхівка айсберга.

Зарплата співробітникам нараховувалася відразу з двох джерел і виходить, що комунальне підприємство виплатило 41 млн 286 тис. 896,16 грн зарплати працівникам, які фактично виконували роботу для компанії "Майстер-Авіа"

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в п'ятницю, 6 липня, в Києві черговий авіаколапс: в аеропорту "Жуляни" скасували кілька рейсів і навіть не пояснили причину: сотні пасажирів сидять і чекають незрозуміло чого.