У всьому світі відзначали день боротьби з гепатитом-28 липня. У світі на гепатит С хворіє 71 мільйон осіб, серед них близько 2 мільйонів українців. З таким показником Україна потрапила в топ-30 країн світового рейтингу, які мають найбільший показник захворюваності на гепатит С. Про це повідомив директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров'я Павло Скала.

В Україні на гепатит С хворіє близько 2 мільйонів чоловік. При цьому 80% хворих навіть не здогадуються про свій діагноз. Дане захворювання зазвичай протікає безсимптомно. Саме тому лікарі називають гепатит С "ласкавим вбивцею". Для того, щоб уберегти себе і близьких потрібно знати, на що звертати увагу і які аналізи допоможуть виявити це захворювання.

Дуже часто захворювання може тривалий час протікати безсимптомно, але при цьому людина може скаржитися на головний біль, зниження апетиту, порушення сну, загальну слабкість і це більше нагадує звичайне перевтома, чим страшний діагноз.

"Якщо гепатитом С захворіло 100 осіб, то 20% не зможуть вилікуватися самостійно і в організмі у них залишаться лише антитіла. Однак решта 80% будуть приречені на хронічне протікання. І ця інфекція проявиться не відразу. Єдина скарга – перевтома. І в перший час людина не зверне на це увагу. В цьому і загроза. Через 20-30 років у цієї людини сформується цироз печінки і буде розвиватися печінкова недостатність", - зазначає лікар-інфекціоніст Людмила Коломийсук.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Вона пояснює, що цироз – це летальний результат, якщо не пересадити печінку.

Коломійчук пояснює, що практично у всіх лікарнях, де є лабораторії, можна перевіритися на маркери гепатитів. У приватних клініках і зовсім є можливість зробити розширені скринінги.

Для аналізу здається кров на виявлення антитіл до вірусного гепатиту С і до HBs антигену (гепатит В). Якщо результати виявляються позитивними, тоді починається більш детальне обстеження. Проте зазвичай перевірка на гепатит триває близько 10 хвилин, які можуть врятувати вам життя.

Нагадаємо, Супрун розповіла, де підхопити гепатит легше всього.

Як повідомляв Знай.ua невидимі вбивці: 7 "мовчазних" хвороб, про які повинен знати кожен.

Також Знай. ua писав, смертельна хвороба знищить людство, і це не рак.