Ніна Южаніна, голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, заявила, що автомобілі на єврономерах, які були ввезені в Україну до 1 січня 2018 року, слід легалізувати.

Южаніна уточнила, що легалізація повинна бути обмеженою, щоб не пропустити дуже старі авто.

Цю інформацію повідомляє "24 канал".

Відомо, що при обговоренні відповідного питання з представниками автомобільного співтовариства, комітет запропонував застосувати таку норму лише до машин, випущених після 2000 року.

Южаніна не озвучила, скільки буде коштувати така легалізація. Однак, вона заявила, що основою для розрахунку може стати "молдавський сценарій", за яким пільга для розмитнення становила 70%.

Популярні новини зараз
Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року Відомий астролог зазначив, які міста України у небезпеці: ворог буде спрямовувати ракети Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення
Показати ще

Таким чином, для легалізації автомобілів доведеться оплатити не менше 30% від діючих ставок.

Деякі учасники зустрічі запропонували застосувати діючий нині закон про пільгове розмитнення автомобілів, що відповідають нормам Євро-5 (№3251) до всіх автомобілів, незалежно від віку.

Пропонувалося також застосувати базову ставку розмитнення одного такого авто в 800 євро.

У наступну середу, 28 березня, представники організації, які представляють власників авто на єврономерах, пообіцяли узгодити свої позиції щодо озвучених пропозицій.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Україні, щоб вирішити проблему автомобілів з європейської реєстрацією, будуть використовувати молдавський досвід.

"У середу, 21 березня, у нас відбудеться зустріч з активістами. Вони мали можливість ознайомитися з тим варіантом вирішення питання, які я їм запропонувала в минулий раз. Я віддала на руки закон, який діє в Молдові та який надав можливість республіці Молдова вирішити цю проблему", - сказав глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Південця в ефірі українського каналу.

Також портал повідомляв про те, що щоб вирішити проблему автомобілів з еврономерами, влада пішла на компромісний варіант.

У Верховну Раду буде внесений узгоджений профільним комітетом та активістами законопроект, який здешевить розмитнення на кордонах, а за його основу буде взято молдавський аналог, передає "Авто Євро Сила".